Rubrika: Beletrie – knižní tipy

Na kozí farmu za romantikou

jen-o-trochu-vic-nahled

Stella Wallinová neměla poslední dobou štěstí ani v lásce, ani v životě. Rozhodne se tedy pro nový začátek s čistým štítem – v zapadákově, kde lišky dávají dobrou noc. Čeká ji romantické dobrodružství s jistým pohledným farmářem, anebo ji neustálé konflikty s místními přesvědčí, že venkov není nic pro ni?

Zasoutěžte si o smíření s minulostí i budoucností

Posledni-veta-perex

Když před osmi měsíci sklízel Richard v koncertním sále ovace ve stoje, ani by ho nenapadlo, že nejen o svou bezchybnou techniku brzy přijde. Jeho život i život jeho bývalé manželky totiž změní nemoc. A nejen s ní se budou oba muset vyrovnat.

Kerouacovo vrcholné dílo?

Kerouac_Podzemnici

Nakladatelství Argo připravilo nové vydání prózy Podzemníci od Jacka Kerouaca. Při jejím čtení na vás dýchne neopakovatelná atmosféra jazzových klubů a laciných podniků San Francisca.

Z deníku potulného písničkáře

Co jsem nezapomnel

Jan Burian oprášil své vzpomínky a doplnil je o autentické zápisky z osmdesátých let. Vznikl tak první díl jeho pamětí, které končí rokem 1992. Ve svém vyprávění zachycuje jak svůj život, tak i tehdejší dobu z pohledu písničkáře.

Smích léčí

Romany-plne-lasky-a-humoru

Dnešní tipy jsou rozmanité – zahrnují audioknihu, sbírku aforismů i zábavnou knihu historicky zaměřených stripů. Společnou mají jednu věc, a sice, že vás rozesmějí až k pláči.

Cesty – světem, dějinami, do hlubin duše

cesty-nahled

Toto pondělí vás zveme na cestu za vlastním poznáním i za moudrostmi našich předků. Z čeho pramení naše vnitřní síla? Co se s námi stane po smrti? A jak asi dopadneme, jestliže se nepoučíme z tragických osudů dávno ztracených civilizací?

Zahrajte si o příběh o hledání odvahy k přijetí reality

zapomenuty-ostrov-nekde-v-pacifiku-perex

Hugo netuší, co si počít s vlastním životem, protože se cítí tak trochu zahnaný do kouta. Naproti tomu jeho otec už má mnohé za sebou a příliš času mu už nezbývá. Co se stane, když spolu ti dva vyrazí na neplánovaný rybářský výlet?

Historické příběhy

Historie biografie

Knihy, které vám dnes představíme, vás zavedou do historie. A budou to příběhy doslova z celého světa, kromě českých a evropských dějin se totiž tentokrát podíváme i na osudy afrických otroků či amerických indiánů. Stačí se začíst a vybrat si podle svého gusta.

Román s příchutí slaného vzduchu cornwallského pobřeží

Strazci-majaku-perex

Píše se rok 1972 a v Cornwallu dojde k záhadné události. Z majáku, zamčeného zevnitř, zmizí beze stopy tři strážci. Po dvaceti letech se spisovatel rozhodne tuto událost objasnit prostřednictvím rozhovoru se ženami, které po zmizelých mužích zůstaly.

Četba s hvězdičkou

Smlouva na lasku_Jednou za zivot

Na dnešek jsme si pro vás, milé dámy, připravili dva žhavé tipy – erotickou novinku od Alessandry Torre a romantickou pecku od T. L. Swan. Která si získá vaše srdce?