Nakladatel: Host

Nakladatelství Host zaujímá v současnosti nepřehlédnutelné místo na českém knižním trhu. Vydává tradičně především kvalitní českou prózu a poezii, literární teorii i literaturu naučnou — publikace věnované zejména historii, sociologii, filmové vědě i dalším oborům. V posledních letech se výrazně rozšířila řada překladové beletrie, ale nově zde našla přístřeší například i prestižní edice Česká knižnice s výbory z děl českých klasiků.

Nakladatelství Host se svými zavedenými a respektovanými edičními řadami, autory, jejichž jména patří v české literatuře k těm nejprestižnějším, a se stejnojmenným časopisem, který se pravidelně věnuje reflexi a kultivaci české literární scény, představuje svým způsobem výjimečnou literární velmoc.

https://www.hostbrno.cz/


Host - Nejnovější knihy

knihaKontinuita parku knihaDívej se, jak padám knihaNěmá dívka knihaTemná tajemství

Host - Související články

Čirá beznaděj

Kallentoft_DivejSeJakPadam_audio

Ztratit někoho blízkého představuje vždy těžkou životní zkoušku. Přijít o dítě je jednou z nejhorších ran, jaké rodiče mohou potkat. Dokud ale není nalezeno tělo, lze stále doufat. A jste-li dostatečně zoufalí, pak nedokážete ani přestat s pátráním. Co kdyby, jednoho dne, někdy, někde?

Operace Golem

cokolada-pro-wehrmacht

Praha, 1942. Rok, který pro nás mj. znamená atentát na Heydricha. Jenže co když tuto operaci Londýn zamítne? Co se tím změní pro protektorát Čechy a Morava? A kdo je vlastně „Pobožný pistolník“?

Rozhovory o šetrnosti a udržitelnosti ve městě

Beton a hlina

Lepší dělat aspoň něco než nic. To je poselství třinácti rozhovorů, které se týkají klimatické krize. Jak totiž ukazuje současné dění, ta se nevyhýbá ani městům, kde přírodu nahradil beton. Ale i v tomto prostředí existují možnosti, jak žít udržitelně a zodpovědně a podílet se na ochraně životního prostředí.

Zahrajte si o román nejen o návratu do rodného města

kontinuita-parku-perex

Josef se po letech rozhodne, že je na čase začít vést zodpovědný život, proto se vrací do svého rodiště. Při svém návratu si však uvědomuje, že přes všechnu globalizaci zůstává rodné městečko stále maloměstem a číhá v něm řada vzpomínek.

Neobyčejný příběh obyčejných přátel

Leonard a Hladovy Paul_uvodni

Leonard a Hladový Paul je román, který nenabízí napínavé zvraty a vzrušující zápletky, ale příjemnou atmosféru a chvíle strávené nad vtipným, komorním a sympatickým příběhem dvou svérázných přátel a jejich blízkých.