Nakladatel: Host

Nakladatelství Host zaujímá v současnosti nepřehlédnutelné místo na českém knižním trhu. Vydává tradičně především kvalitní českou prózu a poezii, literární teorii i literaturu naučnou — publikace věnované zejména historii, sociologii, filmové vědě i dalším oborům. V posledních letech se výrazně rozšířila řada překladové beletrie, ale nově zde našla přístřeší například i prestižní edice Česká knižnice s výbory z děl českých klasiků.

Nakladatelství Host se svými zavedenými a respektovanými edičními řadami, autory, jejichž jména patří v české literatuře k těm nejprestižnějším, a se stejnojmenným časopisem, který se pravidelně věnuje reflexi a kultivaci české literární scény, představuje svým způsobem výjimečnou literární velmoc.

Host - Nejnovější knihy

knihaPtačí domek knihaRůže sama knihaTohle město, tahle řeka knihaDva roky v hajzlu

Host - Související články

Zahrajte si o návštěvu v ptačím domku

ptaci-domek-perex

Len Howardová bývala úspěšnou a uznávanou houslistkou, přesto se jednoho dne rozhodla kariéru v londýnském orchestru ukončit a přestěhovat se na venkov. Co ji přimělo dát přednost společnosti ptáků před vyprodaným hledištěm?

Současný světový román

svetovy-roman-nahled

V dnešních knižních tipech vám představíme výběr z toho nejlepšího, co může nabídnout moderní světový román. Se svéráznými hrdiny budete balancovat na hraně zákona, odkrývat tajemství starých legend, ale také poznávat sebe sama.

Osudová návštěva rodného města

Muz bez jazyka

Hlavní hrdina Arnošt Doubek není upřímný ke svému okolí a ani k sám sobě. Jeho dosavadní život změní návštěva rodného města, která odstartuje dramatické události. Do jeho života zasáhne řada lidí, kteří mu pomohou vyrovnat se se svým selháním.

Současné české autorky píší o vztazích

Tipy_Nez se rozdelime_Tohle mesto tahle reka

Dnes se podíváme na zoubek současné české prózy. O pozornost čtenářů se v následujících tipech přihlásí Iva Tajovská a Martina Leierová s poutavými příběhy o vztazích mezi lidmi.

Zahrajte si o dieselpunkový román z alternativní historie

cokolada-pro-wehrmacht-perex

Vydejte se do alternativní historie druhé světové války a pátrejte s výsadkáři a žijící legendou „Pobožným pistolníkem“ po plánech na mýty opředenou zbraň. Podaří se jim mechanického Golema získat, nebo bude rychlejší druhá strana?