Rubrika: Rozhovory

Za startovní čárou – (video)rozhovor s Izabelou Strakovou

rozhovor_IzabelaStrakova_cover

Dnes si budeme povídat s Izabelou Strakovou, autorkou úspěšného románu Hortensie de Beauharnais, který na podzim 2020 vydalo nakladatelství XYZ, člen skupiny Albatros Media.

„Není zase tak jednoduché jít s kůží na trh,“ říká autorka afrických románů Hana Hindráková

hanahindrakovanahled

Proč napsala pokračování svého románu, ač obvykle série nepíše? Co připravuje právě teď a jak prožívá současnou situaci, která nepřeje sociálním kontaktům?

Literární kavárna – víc než jen soutěž

LiterarniKavarna_Rozhovor_cover

Dnes si budeme povídat s „rodiči“ projektu Literární kavárna Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni, jenž bývá označován i jako literární soutěž. Na to, zda se za ním skrývá i něco jiného, se zeptám Apoleny Veldové, šéfky souboru činohry DJKT, a Zdeňka Janála, dramaturga činohry tamtéž.

„Ráda vymýšlím nové světy,“ říká autorka Zuzana Hartmanová

Zuzana Hartmanova

Zuzana Hartmanová na poli literatury debutovala povídkovým románem Noční labuť. Zůstala věrná fantastice a aktuálně pracuje na posledním díle trilogie Krysy apokalypsy. Ten druhý už je hotový a měl by vyjít letos na jaře v nakladatelství Host.

Pozdravme Pány času

Halmochron_cover

Literární soutěž O stříbřitě lesklý Halmochron má za sebou více než tři desítky ročníků. Tím se řadí mezi nejdéle trvající akce tohoto druhu u nás. Svůj fantastikou nasycený život neodmyslitelně spojuje s plzeňským klubem Andromeda. Dnes si o ní budeme povídat se dvěma jejími dlouholetými organizátory: Petrem Kaufnerem a Lubomírem Záborským.

„V psaní budu pokračovat,“ říká autorka a nakladatelka Karin Lednická