Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 6 knih z nakladatelství Cosmopolis dle vlastního výběru

Vyberte si podle vlastních preferencí jeden ze šesti titulů, který se bude líbit právě vám. Nabídka žánrů je obsáhlá, takže si jistě najdete tu pravou knihu přesně pro sebe. Potom už stačí jen správně odpovědět na otázku a kniha z nakladatelství Cosmopolis může být vaše.

Oranžová je nová černá – Můj rok v ženské věznici


Piper Kermanová si užívá fajn kariéru, fungující vztah se svým přítelem a milující rodinu. Málokdy si vzpomene na svůj dávný lesbický románek s pašeračkou drog, které před deseti lety pomohla převézt jeden kufřík. Kufřík plný peněz z drogových obchodů. Minulost ji však přesto nečekaně dožene. Po odsouzení na patnáct měsíců je vzdělaná a slušňácká Piper převezena do neslavného federálního nápravného zařízení v Danbury ve státě Connecticut a stává se číslem 11187–424, jedním z milionů bezejmenných, které pohltil americký trestní systém. V prostředí plném přísných pravidel a drsných vězeňských manýrů si musí Piper zajistit své místo a vyrovnat se se situací, na kterou nikdo z nás nemůže být připravený.

Zodiac – Nejnebezpečnější ze všech zvířat


Zodiac-obalkaVe svých devětatřiceti letech se Gary Stewart setkal s biologickou matkou a začal pátrat i po tom, kdo je nebo byl jeho otec. Po dvou letech v něm začalo klíčit hrůzné podezření – jeho otec rozhodně nebyl dobrý člověk. Přes pochyby, zda se vůbec chce dozvědět něco dalšího, investoval další roky do pátrání a po dvanácti letech prohlašuje: „Jsem si naprosto jistý, že můj otec byl Zodiac.“

Spolu s osvědčenou autorkou zaměřenou na kriminalistiku sepsal vše, co během let zjistil, a předkládá světu zbeletrizovaný portrét svého otce, jeho profil, traumata a způsob myšlení. Předkládá i fakta, která ho dovedla k hrůznému poznání.

Kostýmek Jackie Kennedyové


Kostymek-Jackie-Kennedyove-obalkaKate působí v proslulém módním salonu, kde se jí jednoho dne naskytne příležitost podílet se na vytvoření kostýmku pro první dámu. I přestože se s ní Kate nikdy nesetkala, zná každý záhyb jejího těla a snaží se objednávku na růžový kostýmek dovést k naprosté dokonalosti. Sama žije v iluzích o spokojeném a přepychovém životě první dámy, o společenském postavení i životě ve vyšších sférách. Až po tragických událostech onoho listopadového dne roku 1963 si uvědomí, že skutečné štěstí spočívá často v těch nejběžnějších a nejobyčejnějších věcech.

Mělas to vědět


Grace Reinhart Sachsová žije život, jaký si vysnila: má dokonalého manžela, dětského onkologa, báječného syna Harryho, krásný byt v New Yorku a vlastní terapeutickou praxi. Její idylický život a problémy ostatních, se kterými se setkává v práci, ji přimějí napsat knihu, ve které se snaží ženám napovědět, jak naslouchat mužům.

Týden před vydáním knihy se ale její život od základů změní: bezcitná vražda v jejím blízkém okolí, chybějící manžel a řetězec strašlivých událostí…

Sestrám by se milenci krást neměli


Elliina mladší sestra má, zdá se, všechno. Je krásná, elegantní a randí s okouzlujícími milionáři, zatímco Ellie se spokojí s televizními večery na pohovce se starým kamarádem Benem. Když se ale jednou s Rosiiným přítelem seznámí, je to chtíč na první pohled. I když si Ellie uvědomuje, že se řítí do průšvihu, nemůže si pomoci a udělá všechno, aby Olivera získala. Vzdá se svých zásad, neposlouchá přátele, ale koneckonců – co je špatného na tom, začít běhat, nosit jehlové podpatky, změnit účes a stát se roztomilou dívkou… vlastně stát se Rosie.

Když se ale Ellie opravdu vydá na Rosiinu cestu (dokonce v jejích botách), uvědomí si, že najít lásku by mohlo znamenat, že ztratí tu nejdůležitější věc na světě…

Od zítřka budu SEXY TŘICÍTKA


Ve chvíli, kdy čtyřiačtyřicetiletou Alice opustí manžel a její dospělá dcera se odstěhuje z domu, rozhodne se začít zcela nový život – takový, na jaký si nikdy předtím netroufla ani pomyslet.

S odhodláním začít si konečně užívat vyráží v nové image se svojí nejlepší kamarádkou Maggie do ulic Manhattanu na oslavy nového roku – a o půlnoci skončí s Joshem, jenž by mohl být jejím synem. V ten moment se Alice rozhodne ve své hře na „třicítku“ pokračovat. Zažádá si o práci, po které toužila – a konečně uspěje! Poprvé v životě cítí, jaké to je, žít život plný možností a bez zbytečných omezení.

Čtení pro všechny milovnice břitkého humoru, New Yorku a v neposlední řadě pak seriálového hitu Sex ve městě!


Více informací se dočtete v našem článku.


Ve spolupráci s nakladatelstvím Cosmopolis vám přinášíme soutěž,
ve které šest z vás má vyhrát jednu z knih
Oranžová je nová černá, Zodiac, Kostýmek Jackie Kennedyové,
Mělas to vědět, Sestrám by se milenci krást neměli
a Od zítřka budu SEXY TŘICÍTKA.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte zde.Do soutěže bylo odesláno 2527 tipů.

Kdo vyhrál?

ja-ryn (2528, Od zítřka budu sexy třicítka), Gargamel (2531, Od zítřka budu sexy třicítka), MarketaP (2531, Zodiac), jiba (2531, Od zítřka budu sexy třicítka), Safira (2532, Mělas to vědět), Pavlina67 (2548, Mělas to vědět)

Správná odpověď

Kterou z kategorií nenajdete v katalogu knih nakladatelství Cosmopolis?
Světová historická literatura
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeOranžová je nová černá (Kerman, Piper)
Můj rok v ženské věznici
Piper Kermanová si užívá fajn kariéru, fungující vztah se svým přítelem a milující rodinu. Málokdy si vzpomene na svůj dávný lesbický románek s pašeračkou drog, které před deseti lety pomohla… více

zobrazit info o knizeZodiac (Gary, Stewart L. – Mustafa, Susan)
Nejnebezpečnější ze všech zvířat
Ve svých devětatřiceti letech se Gary Stewart setkal s biologickou matkou a začal pátrat i po tom, kdo je nebo byl jeho otec. Po dvou letech v něm začalo klíčit… více

zobrazit info o knizeKostýmek Jackie Kennedyové (Kelbyová, Nicole Mary)
Kate působí v proslulém módním salonu, kde se jí jednoho dne naskytne příležitost podílet se na vytvoření kostýmku pro první dámu. I přestože se s ní Kate nikdy nesetkala, zná… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.