Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy Na první pohled

Překvapivá návštěva, kterou najde hlavní hrdina románu za svými dveřmi, mu obrátí život na ruby. Což by se stalo asi každému, kdyby na prahu svého domu našel slavnou herečku. Přečtěte si, co se dělo dál.

Na první pohled


Jako každý večer sleduje Arthur Dreyfuss svůj oblíbený seriál, když vtom někdo zaklepe na dveře. V trenkách se šmouly jde otevřít a nevěří vlastním očím: za dveřmi stojí Scarlett Johanssonová, hollywoodská hvězda, která byla v různých anketách několikrát zvolena nejkrásnější ženou světa.

On je dvacetiletý automechanik, žijící osaměle v malém vesnickém domku v Pikardii. Ona je šestadvacetiletá slavná herečka, která se ocitla v nesnázích. Zdá se, že mezi nimi leží celý vesmír, ráno se však koná zázrak: Scarlett je stále u Arthura doma!

Prostý milostný příběh? Ne tak docela, tito hrdinové mají šrámy na duši, které se nedají tak snadno vyléčit: on v dětství ztratil sestru i otce a matka propadla alkoholu a posléze šílenství. Po ní touží miliony mužů, a přesto se cítí sama. Všechny dívky by se jí chtěly podobat, a přitom netuší, jak vnější vzhled dokáže ničit život. Být redukována na pouhý objekt touhy totiž může být velmi frustrující.

Grégoire Delacourt ve svém novém románu vypráví o křehkosti rodící se lásky a o tom, jakou moc mají slova: ta, která uzdravují, i ta, která ubližují. Pod slupkou zdánlivě přeslazeného románu jako z červené knihovny se skrývá příběh o povrchnosti vnímání zevnějšku, o diktatuře krásy, o osamělosti a hledání lásky.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Na první pohled.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o román o překvapivé návštěvěDo soutěže bylo odesláno 1311 tipů.

Kdo vyhrál?

sylver (1312), ema1 (1312)

Správná odpověď

Kterou epizodu seriálu sledoval Arthur Dreyfuss, když uslyšel zaklepání?
7. díl, 3. řada seriálu Rodina Sopránů
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeNa první pohled (Delacourt, Grégoire)
Jako každý večer sleduje Arthur Dreyfuss svůj oblíbený seriál, když vtom někdo zaklepe na dveře. V trenkách se šmouly jde otevřít a nevěří vlastním očím: za dveřmi stojí Scarlett Johanssonová,… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.