Poznejte české obojživelníky a plazy

Obojzivelnici a plazi Ceske republiky_Moravec
Seznamte se s obojživelníky a plazy žijícími na území Česka a prohlédněte si je na mnoha fotografiích. Dozvíte se mnoho zajímavostí o známých i méně známých zástupcích místních druhů.

Cílem knihy je seznámit čtenáře se všemi druhy obojživelníků a plazů žijícími v České republice a ukázat, že se jedná o nad očekávání krásné a podivuhodné tvory, kteří určitě zasluhují větší pozornost a maximální ochranu. Zařazené fotografie byly vybrány tak, aby co nejlépe vystihovaly typický vzhled a charakteristické znaky jednotlivých druhů. Prostor dostaly snímky ukazující rozdíly mezi samci a samicemi i odlišnosti mezi dospělými a mladými jedinci. V případě obojživelníků nechybí obrázky jejich larev. Zvláštní pozornost je věnována variabilitě a sezonním změnám zbarvení. Upřednostňovány byly fotografie, které zachycují jednotlivé druhy ve volné přírodě při svých obvyklých, ale i méně známých životních projevech. Obrazovou část doprovází podrobný text, který shrnuje současné poznatky o taxonomii, morfologii, rozšíření a biologii našich druhů.

 

Obojživelníci a plazi České republiky

Autor: Jiří Moravec

Počet stran: 464
Vazba: vázaná
Formát: 137×206 mm
ISBN: 978-80-200-2984-3
Doporučená cena: 450 Kč

Knihu Obojživelníci a plazi České republiky vydalo nakladatelství Academia v edici Atlasy.

 

Ukázky z knihy

Obojzivelnici a plazi Ceske republiky_Moravec_ukazka1Obojzivelnici a plazi Ceske republiky_Moravec_ukazka2

Prohlédněte si celou ukázku.

 

Jiří Moravec

RNDr. Jiří Moravec, CSc., studoval na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Je kurátorem herpetologické sbírky zoologického oddělení Národního muzea v Praze. Specializuje se na systematiku, taxonomii a biogeografii obojživelníků a plazů střední Evropy, Blízkého východu a Amazonie. Publikuje v odborných i populárně-vědeckých časopisech. Fotografuje a příležitostně se věnuje zoologické ilustraci. Je autorem knihy Plazi ČR.

Více informací najdete na stránkách časopisu Živa.

 

Edice Atlas

V edici Atlas nakladatelství Academia dále vyšly knihy Atlas fauny České republiky, Rostliny Středozemí, Rostliny luk a pastvin, KeřeRovnokřídlí České republikyBlanokřídlí České republiky I.,  Atlas geometrieMotýli a housenky střední Evropy IV.Motýli a housenky střední Evropy V. a jiné.


Nakladatelství Academia vzniklo v roce 1953, původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966. Vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeObojživelníci a plazi České republiky

Moravec, Jiří

Academia, 2019

Napsat komentář