Harley Quinn a zombie apokalypsa

harley_quinn
Do série Znovuzrození hrdinů DC přibyla komiksová kniha o Harley Quinn, Jokerově šílené expřítelkyni. Ta se tentokrát musí vypořádat se zombie apokalypsou, která postihne Coney Island.

Komiksovou knihu Harley Quinn: Umřít s úsměvem vydalo roku 2018 nakladatelství BB/art. Jde o další příspěvek do série Znovuzrození hrdinů DC, která znovu zpracovává počátky slavných hrdinů a padouchů. Autory titulu jsou Amanda Connerová a Jimmy Palmiotti, cenami ověnčení scenáristé, kteří spojili své síly s Johnem Timmsem a Chadem Hardinem a dalšími slavnými kreslíři. Kniha obsahuje komiksové sešity Harley Quinn č. 1–7.

Na našich stránkách si můžete přečíst recenze na tituly Harley Quinn 1: Šílená odměna, Harley Quinn 2: Výpadek a Harley Quinn 3: Láska na první ránu z původní série.

img20180628_13594393

Titul Harley Quinn: Umřít s úsměvem se veze na stejné vlně jako původní série z New52. Komiksu se věnují titíž autoři a Harley Quinn má stále stejnou, extrémně šílenou povahu. De facto nelze novou komiksovou knihu považovat za návrat k počátkům Harley, o kterém se v příběhu čtenář dozví naprosté minimum. Jde spíše o pokračování – děj obsahuje stejné postavy jako poslední kniha z původní řady a odehrává se ve stejném prostředí.

Příběh začíná netradičně ve vesmíru. Pubertální mimozemšťan se rozhodne, že už má dost svých rodičů, a vydá se na pouť do jiné galaxie. Přistane na Zemi, kde se nešťastnou náhodou dostane jako jedna z přísad do párků. Lidé, kteří tyto párky ochutnají, se stanou krvelačnými zombiemi a dají se do terorizování Coney Islandu, kde leží epicentrum nákazy. Sotva se Harley vypořádá se zombiemi (samozřejmě po svém), musí infiltrovat punkovou kapelu, která stojí za podivnými loupežemi.

img20180628_14002961

Novinkou je postava Red Toola, který podezřele připomíná jinou slavnou postavu – Deadpoola. Osobně bych postavu Red Toola zařadila do dlouhé série nadsázek, které autoři v komiksech o Harley Quinn použili. Obecně nelze brát postavu Harley Quinn příliš vážně – jejím hlavním znakem je skutečnost, že se chová jako postpubertální šílenec, a takové jsou i komiksy o ní. Nelogické, šílené a zvrácené.

Ačkoli titul Harley Quinn: Umřít s úsměvem nepřekoná populární superhrdinské komiksy, pro čtenáře, kteří hledají primárně pobavení, bude zajímavým čtením.

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeHarley Quinn 1: Umřít s úsměvem

Connerová, Amanda – Hardin, Chad – Palmiotti, Jimmy – Timms, John

BB/art, 2018

Napsat komentář