Ženské hrdinky s humorem

Tipy_Od mamuta k modelce_Babicky na tahu
Život je třeba brát s humorem, i když nám do cesty klade nepříjemné překážky, jako je nadváha nebo nezastavitelné stárnutí. Přečtěte si vtipné příběhy s ženskými hrdinkami, které vás zaručeně pobaví.

Boj s kily navíc je pro mnohé z nás noční můrou. Barbora Walterová Benešová se však na tento problém dívá s nadsázkou v humorném románu Od mamuta k modelce.

Od mamuta k modelce

Třicet kilo radostí a starostí
Autorka: Barbora Walterová Benešová

Počet stran: 272
Vazba: vázaná
Formát: 140×210 mm
ISBN: 978-80-7546-329-6
Doporučená cena: 299 Kč

Knihu Od mamuta k modelce vydalo nakladatelství Fortuna Libri.

Roky strávené v obrovském mamutím těle mi zajistily doktorát z výmluv, proč nemohu zhubnout. A přitom funím do kopce jak parní lokomotiva, při natahování punčoch se potím jak po zaběhnutém maratonu a při obouvání se cítím stejně jako potápěči bez dýchacího přístroje. Pak ale stačil jeden jediný okamžik, jediná vteřina, aby se mi v mozku rozeběhla už dávno zrezivělá kolečka. Moje osobní váha kvílela a prosila, abychom se vážili po jednom. Výhružně na mě blikala třímístným číslem 111 kg! Tak nad takovým číslem by plesali snad jen numerologové. A tak jsem se rozhodla pohřbít své velrybí tělo do skladiště historie. Neudržitelná situace mě donutila zakleknout na startovní čáru nejnáročnějšího závodu mého života. Shodím 30 kilo a získám Nobelovku v hubnutí! A přesně v tuhle chvíli začala moje nová doba hubnoucí…

 

Ukázka z knihy

Včerejší večer byl tedy opravdu výživný. Z krabice šestilitrového vína zbyl už jenom ten karton a prázdné skleněné lahve. Hlava mi třeští, jako kdyby mi za krkem seděla hnusná tlustá opice a při každém kroku mi pěkně do rytmu zatínala malé špičaté kladívko do spánku. Zaklepu se, abych ji setřásla, ale ta mrcha se nechce pustit. Odměnou je mi jen dvojitý úder do bolavého místa. Kdyby mě do hlavy mydlila raději včera, když jsme načínaly tu čtvrtou flašku… Ale to ne, to raději pěkně ležela ve svém pelíšku a vyčkávala na tu nejvhodnější příležitost. Au!
Pří vstupu do koupelny narazím bolestivě levým ramenem do futer. Je mi ale tak zle, že ani nemám náladu jim to oplatit. Dnes ráno se vážně prát nechci. Morková tekutina, která se během noci přeměnila v čistý líh, pohupuje mými hemisférami ze strany na stranu a při každém kroku ucítím, jak mozek s bolestí narazí na lebeční stěnu. (str. 9)

 

O autorce

Barbora Walterova BenesovaNovinářka Barbora Walterová-Benešová miluje africkou kulturu, historii i náboženství, ačkoli afrikanistiku nikdy nestudovala. S manželem, rodiči a čtyřmi dětmi žije v malé vesničce na Mělnicku. Je autorkou knih Dívka, která ztratila budoucnostDívka, která nesměla mít sny, Síla naděje, V náruči kanibalaBez volby či Došel nám časMůžete si přečíst její příspěvek v rubrice Čtení ke kávě.

 

Nakladatelství Fortuna Libri

fortunalibrilogo

Nakladatelství Fortuna Libri bylo založeno v roce 1990 jako první soukromé nakladatelství na Slovensku. Pod původním názvem Fortuna Print působilo na Slovensku i v České republice. Nakladatelství se stalo známým především vydáváním speciální edice naučných kronik (například tituly Kronika lidstvaKronika filmu či Kronika 20. století). Nakladatelství nabízí pestrou žánrovou paletu knižních titulů pro širokou čtenářskou veřejnost.

————————————————

Judy Leigh přichází s vtipným příběhem o tom, že život po sedmdesátce ani zdaleka nekončí. Dokážou vám to Babičky na tahu – pět energických dam na parádním výletě v nejromantičtějším městě světa.

Babičky na tahu

Autorka: Judy Leigh
Přeložila: Bohumila Kučerová

Počet stran: 304
Vazba: vázaná
Formát: 126×209 mm
ISBN: 978-80-7625-176-2
Doporučená cena: 349 Kč

Knihu Babičky na tahu vydalo nakladatelství Metafora.

Rose, Tess, Della, Pam a Jenny – pět sedmdesátnic z anglického Exeteru, které se seznámily při lekcích aqua aerobiku a jedna by za druhou dala ruku do ohně, netuší, že jejich poklidný život má nečekaně nabrat pořádné obrátky. Jenny se totiž rozhodne znovu vdát, a ke všemu za muže, kterého ani moc dlouho nezná. Ale to je pro její přítelkyně ten nejmenší šok! Eddie, Jennin nastávající, totiž se svým synem vyráží oslavit zásnuby do Las Vegas, a Jenny se tím rozhodně nehodlá nechat zahanbit. Její rozlučka se svobodou se bude konat v nejkrásnějším a nejromantičtějším městě na Zemi – v Paříži! A bude to velké! Dámy to ve stínu Eiffelovky rozjíždějí jako zamlada. Procházejí se po památkách, popíjejí šampaňské, užívají si francouzskou kuchyni a vůbec městu světel dokazují, že věk je opravdu jenom číslo. Zároveň ale i samotná Paříž odhaluje nové věci jim. Nové radosti, nové možnosti, perspektivy a sny. A možná nakonec tenhle výlet změní i je samé. Ustrnout na místě totiž není žádná výhra ani na stará kolena. A život po sedmdesátce zdaleka nekončí!

 

Ohlasy

Neskutečně vtipné, emotivní a povznášející.

Miranda Dickinson, spisovatelka

Kniha, která vás ujistí, že život v sedmdesáti zdaleka nekončí.

Cathy Hopkins, autorka románů Nejsem přece malá! a Milionové holky

Báječná snůška eskapád, přetékajících vřelostí, vtipem a láskou k životu.

Fiona Gibson, bestsellerové spisovatelka

 

O autorce

Britská spisovatelka Judy Leigh je autorkou bestselleru Ještě to nebalím, vzkazuje babička.

 

Nakladatelství Metafora

Nakladatelství Metafora bylo založeno v roce 2001 a od té doby se zaměřuje zejména na literaturu překladovou, její autoři pocházejí ze všech koutů světa. Vydává ale i knihy českých spisovatelů a vybrat si můžete beletrii vážnou i veselou, thrillery i detektivky z minulosti, současnosti i budoucnosti, nebo knihy z oblasti esoteriky či východní filozofie.


Zapojte se do našich aukcí, v nichž najdete tyto knihy a mnoho dalších za skvělé ceny.

Máte rádi satirické romány s ženskými hrdinkami? Napište nám svůj názor.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeOd mamuta k modelce
Třicet kilo radostí a starostí

Walterová Benešová, Barbora

Fortuna Libri, 2021

zobrazit info o knizeBabičky na tahu

Leigh, Judy

Metafora, 2021

Napsat komentář