Napětí má mnoho podob

Knizni tipy_skutecne osudy z nichz mrazi
Dnes vám představíme několik originálních thrillerů – psychologických, erotických a hlavně strhujících. Jistě vám zpříjemní nejeden večer.

Sci-fi thriller a prozaický debut Josefa Rubáše o elitním právníkovi vás okamžitě vtáhne do děje a nedovolí vám se odtrhnout.

Laila

Autor: Josef Rubáš

Počet stran: 504
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7473-770-1
Doporučená cena: 349 Kč

Knihu Laila vydalo nakladatelství Kniha Zlín.

Román jako život. Thriller o lásce a o smrti. Adam je elitní právník londýnské firmy Newton International. Má vše, co život dokáže nabídnout. Díky účinku stříbrných tobolek však zjistí, že v jeho perfektní paměti je mezera. A v jeho životě ještě větší. S Lailou se má všechno změnit. Laila je oslňující. Je jako vysněná ve Photoshopu, ale zároveň je něco víc než jen okouzlující obrázek. Adam se na ni chce dívat znovu a znovu. Nejprve aby poznal její krásu. A potom aby odhalil její tajemství, dohlédl až na dno těch hluboce modrých očí. Kdo je ta žena? Může někoho takového milovat? Může někomu takovému vůbec věřit? Na životně důležité otázky nejlépe odpoví smrt. Adam se musí rozhodnout. Tady a teď. Dvojitý boj o přežití začíná.

 

Ukázka z knihy

Adam pevně zavřel oči. Opřel se a chytl područky křesla tak silně, až mu zbělaly klouby. Váhavě polkl a vydal se vstříc tomu žlutému světlu. Obvykle ho jeho představy zavedly do sítě podzemních chodeb, operačních sálů a laboratoří. Nejhorší na tom byl ten odporný puch. Napoprvé si pozvracel kalhoty. Když se člověk bojí, jeho tělo produkuje charakteristický zápach. Tohle nebylo klouzání po povrchu, tenhle vzduch prosytila krev a vnitřnosti. Na kyslík nebo strach už nezbylo místo. (str. 76)

Stáhněte si celou ukázku.

 

Josef Rubáš

Josef Rubáš (1982) je absolventem právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni a vykonává právní praxi v soukromé společnosti. Stal se mistrem České republiky v badmintonu a badmintonovým Trenérem roku. Publikoval básnickou sbírku Tři krát tři je medvěd (2009). Román Laila (2019) je autorovým prozaickým debutem.

Informace byly čerpány ze stránek nakladatelství Kniha Zlín.

————————————————

Další z napínavých erotických románů Markéty Harasimové vypráví tentokrát o ženě, která si založila restauraci. Úspěch v podnikání je však vykoupen mnoha těžkostmi a tragédiemi.

Potemnělý ráj

Autorka: Markéta Harasimová

Počet stran: 320
Vazba: vázaná
Formát: 145×210 mm
ISBN: 978-80-906776-9-2
Doporučená cena: 299 Kč

Knihu Potemnělý ráj vydalo nakladatelství MaHa.

Lauře se splnil profesní sen – založila vlastní restauraci s poetickým názvem V Ráji a v podnikání se jí konečně začíná dařit. Ne každému je však její vzestup po chuti a ona tak musí čelit nejrůznějším útokům. Ty jí ale ve chvíli, kdy utrží tvrdou osudovou ránu, začnou připadat malicherné. Při tragické nehodě umírá Lauřin důvěrný kamarád a mladá žena řeší otázku, zda šlo o pouhé neštěstí nebo spíš zlý úmysl. Duše zemřelého muže zřejmě hledá spravedlnost a stále se k Lauře vrací… Na hrdinku se vzápětí sesypou další pohromy, z nichž nejhorší je podivná vražda muže, ke které dojde přímo v Ráji. Laura měla s obětí spory a podezření logicky padá na její hlavu. Částečnou útěchu nachází v rodícím se milostném vztahu s rančerem Lukášem, anebo v sedle milovaného koně Bolera. Avšak právě její čtyřnohý přítel se záhy ocitá v ohrožení života a Laura začíná chápat, že ve hře je tajemná osoba, která jí chce krutě ublížit. Může hrdinka skutečně důvěřovat lidem, kteří ji obklopují – včetně těch nejbližších? A stojí vůbec proti člověku z masa a kostí, nebo je jejím protivníkem neznámá entita ze záhrobí?

 

Ukázka z knihy

Jak praví klasik – kostky jsou vrženy. Jinými slovy už není cesty zpět a nelze ucouvnout. Malá gesta jsou k ničemu, bez debat. Když chce člověk uspět, je třeba jednat ve velkém: v opačném případě je vítězství v nedohlednu. A kdo by o to stál?
On rozhodně ne.
Má jasný cíl a taky cestu, která ho k němu dovede. Intrika k intrice, sem tam zákeřná rána pod pás… a to by v tom byl čert, aby nezabodoval!

Přečtěte si celou ukázku.

 

Markéta Harasimová

marketa-harasimovaMarkéta Harasimová je členkou české sekce AIEP a aktuálně se začleňuje i do Obce spisovatelů. Knihy začala vydávat už během studií. Dnes se literární tvorbě věnuje na plný úvazek – kromě románů píše články a povídky, stala se scenáristkou a pravidelně vystupuje se svým kulturním programem. Spolupracuje s řadou známých osobností. Je také autorkou projektu S vínem nad knihou, který kombinuje scénické čtení, hudbu a degustace moravských vín. Založila vlastní nakladatelství MaHa. Autorčina současná tvorba je laděna eroticky a detektivně; často jde až na hranici thrilleru. Tíhne k akci, pádným dialogům a emotivním situacím. Z tvorby Markéty Harasimové můžeme jmenovat například knihy RozcestíMiriamNejkrásnější darOsmnáctRůže a slzy, anebo erotické krimithrillery Sametová kůžeVražedná vášeňPouta z pavučinMrazivé hry, Poháry touhy či Purpurové doteky. Zaujmout by vás také mohl rozhovor s autorkou. Markéta Harasimová přispěla rovněž do naší rubriky Čtení ke kávě povídkami Manželské etudy a Osudové vinobraní – část 1 a část 2. Na začátku roku 2018 vydala knížku pro děti Z deníku kočičky Ťapičky. Její v pořadí sedmnáctou knihou je krimithriller Hedvábná past. Více na www.marketaharasimova.cz.

————————————————

V thrilleru Seznam hostů se svět mění v pouhou obec, jejíž vývěsní deskou je Facebook. Carola má skvělou kariéru a kontrolu nad sociálními sítěmi – než kolem ní začnou umírat lidé.

Seznam hostů

Autorka: Sanne Averbeck
Přeložila: Olga Vogelová

Počet stran: 448
Vazba: vázaná
Formát: 130×200 mm
ISBN: 978-80-7390-811-9
Doporučená cena: 399 Kč

Knihu Seznam hostů vydala Edice Knihy Omega.

Carola Martinsová je na sociálních sítích jako doma, s jejich pomocí manipuluje s lidmi kolem sebe, aby měla všechny a všechno pod kontrolou. Jako úspěšná influencerka pořádá večírky a velice pečlivě si sestavuje seznam hostů. Vše musí hrát v její prospěch, nic neponechává náhodě. Až do chvíle, kdy si mezi jejími hosty začne své oběti vybírat vrah. Zabíjí osoby, které škodí její rozjeté kariéře. Carola se pro své okolí stává nebezpečnou a síť jejích příznivců se rozpadá. Kdo je oním záhadným vrahem a dostane se až k jejímu tajnému seznamu hostů? Podaří se mladému komisaři Carolu ochránit?

 

Ukázka z knihy

„Pojď se mnou,“ hlesla a zamířila do ložnice. Musí si pospíšit, pokud nechce přijímat hosty v županu.
Bianca ji následovala a cestou odložila bramborový salát na bufetový stůl. Byla to nejspolehlivější osoba, kterou Carola znala. A byla nádherně neambiciózní. Na večírcích většinou v tichosti posedávala na pohovce a pila minerálku. Byla jako žolík, kterého mohla Carola nasadit, kdykoliv potřebovala. Právě jako teď.
„Podívej se na tohle.“ Carola ukázala na šaty ležící na posteli. „To si mám dneska večer obléct a dát pak na internet co nejvíc fotek. Stojí skoro šest tisíc eur.“ (str. 7)

Přečtěte si celou ukázku.

 

Sanne Averbeck

Sanne Averbeck je pseudonym německé autorky Sonji Rüther. Z jejího pera vzešel mimo jiné thriller Seznam hostů. Své romány publikuje u různých nakladatelů a úspěšně provozuje vydavatelskou společnost Briefgestöber. Píše fantasy příběhy a thrillery. Se svou rodinou žije poblíž Hamburku.

Informace byly čerpány ze stránek Knihy Dobrovský.

————————————————

Propracovaný psychothriller Beze svědků vypráví o ztrátě dítěte, mezilidských vztazích, osamělosti a o tom, čeho všeho jsme schopní.

Beze svědků

Autorka: Lisa Jewellová
Přeložil: Milan Lžička

Počet stran: 288
Vazba: vázaná
Formát: 144×207 mm
ISBN: 978-80-247-2730-1
Doporučená cena: 339 Kč

Knihu Beze svědků vydalo nakladatelství Cosmopolis.

Co se stalo s Ellie? Deset let čeká Laurel Macková na odpověď, co se stalo s její zmizelou dcerou Ellie. Milovanou, obdivovanou a bezproblémovou. Jednoho dne odešla do knihovny a od té doby ji nikdo neviděl. Pátrání vyšumělo do ztracena, nenašla se jediná stopa, jediný svědek. Pak přijde telefonát od policie. Našly se Elliiny ostatky. Jenomže pořád nikdo neví, co se dělo těch deset let. Unesl ji někdo? Utekla z domova? Zoufalá Laurel potkává šarmantního Floyda a jejich zprvu nevinný flirt rychle přeroste v hlubší vztah. Laurel věří, že ji v životě zase potkává něco hezkého. Jenomže setkání s Floydovou dcerou Poppy otevírá hluboké rány… Malá Poppy je totiž neuvěřitelně podobná zmizelé Ellie, když byla malá. Nenápadné okolnosti se pomalu propojují a Laurel konečně nachází odpovědi. Ale opravdu chce znát celou pravdu?

 

Lisa Jewellová

Lisa Jewellová se narodila v roce 1968 v londýnském West Endu a vyrůstala v severním Londýně. Už na základní škole v Oakleigh Park objevila svůj talent v tvůrčím psaní. Jednou ji její učitelka obvinila z podvodu, nevěřila totiž, že báseň, kterou před třídou přečetla, mohla napsat Lisa sama. Navzdory těmto náznakům se rozhodla místo psaní vystudovat umění a design na Barnet College. Po krátké a poměrně neúspěšné stáži v oblasti módy se vrátila k tvůrčímu psaní na místní škole věnované vzdělávání dospělých. Od té doby napsala třináct velice úspěšných románů. Lisa Jewellová žije v Londýně se svým manželem a dvěma dcerami.

Informace byly čerpány ze stránek nakladatelství Cosmopolis.

————————————————

Rezervoár č. 13, kniha na pomezí psychologického a společenského románu, sleduje osudy několika lidí v anglické vesnici. V okolí se ztratila dívka a stopy po ní se objevují až po letech. Kam ale vedou?

Rezervoár č. 13

Autor: Jon McGregor
Přeložila: Petra Diestlerová

Počet stran: 240
Vazba: vázaná
Formát: 150×212 mm
ISBN: 978-80-2572-705-8
Doporučená cena: 298 Kč

Knihu Rezervoár č. 13 vydalo nakladatelství Argo.

Pozoruhodný psychologický román o komunitě lidí v anglické vesnici, v jejíž blízkosti zmizí nezletilá turistka. Na výletě do malebné oblasti Peak District se dvojici turistů ztratí dcera Becky – zmizí, jako by se do země propadla. Pátrání nevede nikam. Místní lidé tragickou záhadou nejprve žijí, ale časem se jejich životy vrátí k normálu. Uběhne spousta let, než se jisté stopy po zmizelé dívce přece jen objeví, ale kdo ví, zda budou stačit k jejímu nalezení…

 

Jon McGregor

Jon McGregor se narodil v roce 1976 na Bermudských ostrovech. Vyrůstal ve východní Anglii a studoval mediální studia na Bradfordské univerzitě. Po přestěhování do Nottinghamu napsal svou románovou prvotinu If Nobody Speaks Of Remarkable Things (2002), za niž byl v širším výběru kandidátů na Booker Prize, ve svých dvaceti šesti letech jako nejmladší kandidát vůbec. Po románu So Many Ways To Begin (2006) napsal román Even The Dogs (2010), odměněný Mezinárodní cenou města Dublin. Rezervoár č. 13 (2017) získal Literární cenu Costa.

Informace byly čerpány ze stránek nakladatelství Argo.

————————————————

Možná se divíte názvu románu Svině, ale po přečtení se divit přestanete. Dílo plné rozhořčení nad zneužíváním moci a budováním kariéry bez ohledu na životy nevinných ve vás jistě vzbudí hluboké emoce.

Svině

Autor: Arpád Soltész
Přeložil: Jiří Popiolek

Počet stran: 320
Vazba: vázaná
Formát: 125×200 mm
ISBN: 978-80-8111-516-5
Doporučená cena: 299 Kč

Knihu Svině vydalo nakladatelství Noxi.

Obyvatelé Malebné zemičky pod Drobnými velehorami občas zmizí. Jiní udělají – vcelku nečekaně – závratné kariéry. Ty dva jevy spolu souvisí. Zlo rozežírá zemi všem na očích, a to vcelku otevřeně. Oběti se nebrání, pravdu si nepřipouštějí. To by si přece mocní nedovolili, lidé by to nedopustili a jim by se to přece nemohlo stát. Nakonec se to samozřejmě stane všem.
Teenagerka závislá na drogách zmizí z resocializačního centra, ale nikomu nechybí. Rozhodně nikomu, kdo by se počítal. Feťačky lžou, kradou a umírají. To ví každý. Talentovaný politik se stane Předsedou a ovládne celou zemi. Neovládá ale svoje pudy a nakonec ani vlastní rozhodnutí. Není to problém, dokud ho nutí dělat věci, které se mu líbí. Malý vekslák se chce stát velkým hráčem. Lidé jsou pro něj jenom šachové figurky, které posouvá po čtverečkovaném papíře. Neuvědomuje si však, že nehraje šachy, ale jenom piškvorky.
O mafiánském zabijákovi koluje fáma, že za svého života vykopal jámu, do které by se pohodlně vešla podzemní garáž nákupního centra. Není to ale pravda, jámu si každý vykope sám. Kdo má v rukou lopatu, měl by počítat s tím nejhorším. Zapálený neonacista ztratí v lese kamaráda. Najde však životní lásku, dobrého přítele, práci snů a nakonec i pravdu, která ho zase o všechno obere. Mladý analytik se stane vycházející hvězdou novinářského nebe. Čeká ho skvělá budoucnost, pokud dokáže přežít.
Příběhy jednotlivých postav vykreslují systém, ve kterém neexistují hranice mezi mafií a politikou, ani zločinem a zákonem. Život je bezcenný, smrt je zboží. Stát ovládají nízké pudy vysoce postavených zločinců. Autor předkládá čtenáři děsivou fikci, která by se snadno mohla stát slovenskou realitou.

 

Ukázka z knihy

Mrtvá feťačka na hajzlu není nic neobvyklého. Feťačky často chcípají na hajzlech. Doktor už jich viděl dost, a několik jich ještě zaručeně uvidí. Tahle je jiná. Většinou jim trčí pichna z ruky, ne flaška z rozkroku. Viděl už všechno, zvykl si, ale pořád se na to nedívá o nic raději. Znechuceně si prohlíží tělo v nahnědlé kaluži. Krev je všude. Postel v pokoji je jí nasáklá. Tmavá krvavá stopa se od ní táhne až do koupelny. Než to děvče dodýchalo, vystačilo to ještě na pořádnou kaluž. (str. 9)


Zapojte se do našich aukcí, v nichž najdete další knihy za skvělé ceny.

Líbily se vám naše tipy na thrillery? Napište nám svůj názor.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeLaila

Rubáš, Josef

Kniha Zlín, 2019

zobrazit info o knizePotemnělý ráj

Harasimová, Markéta

MaHa, 2019

zobrazit info o knizeSeznam hostů

Averbeck, Sanne

Edice Knihy Omega, 2019

zobrazit info o knizeBeze svědků

Jewellová, Lisa

Cosmopolis, 2019

zobrazit info o knizeRezervoár č. 13

McGregor, Jon

Argo, 2019

zobrazit info o knizeSvině

Soltész, Arpád

Noxi, 2019

Napsat komentář