Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3x 2 díly série Mycelium

Lucas Hildebrandt se vždy náboženskému fanatismu Össeanů vysmíval a spoléhal na svůj nadhled. Čím více se noří do světa Össe, tím více musí bojovat sám se sebou. Podaří se mu odolat a zachovat si alespoň zbytky svého lidského já?

Mycelium I: Jantarové oči


Lucas Hildebrandt poznal rigidní a fanaticky nábožné Össeany až nepříjemně zblízka; jeho otec byl největší pozemský odborník na jejich kulturu a rozhodl se své vědomosti synovi předat, ať už o to Lucas stál, nebo ne – což jejich vzájemným vztahům příliš neprospělo. Kdo by se ale o desetiletí později trápil traumaty z dětství, když mu právě diagnostikovali smrtelnou a neléčitelnou chorobu? S tím Lucasovi nepomůže ani jeho sarkastický pohled na život, a tak se raději noří do práce. Zdá se totiž, že existuje alternativa ke zvláštním schopnostem Össeanů, na jejichž mimozemské technologii je lidstvo závislé. Rovnováhu sil by mohla navždy změnit spolupráce s tajemným Aš~šádem z Fomalhiwy, cizincem obdařeným psychotronickým nadáním, jehož chce Lucas za každou cenu dostat na Zemi. Mezitím se o něj strachuje dávná kamarádka Pinkertýna, která ho od puberty platonicky miluje, a tajně na něj dohlíží též össenská gleewarinská bojovnice Kamëlëmöernü, jíž v minulosti pořádně zkomplikoval život.

Mycelium II: Led pod kůží


Tak dlouho Lodě čekaly – a konečně ho našly. Jejich sdílené vědomí se obrací ke Studni planetárního ticha, kde je Aš~šád z Fomalhiwy i Lucas Hildebrandt, a vybírají si svou oběť. Össeanka Kamëlë cítí Jejich záměr a zoufale se snaží odvrátit neodvratné; ale všechny okolnosti jsou proti ní. Ve chvíli, kdy uvnitř össenské Církve naplno propukají mocenské boje, se ocitá v sítích cizích plánů. Dělá, co může, aby se vyhnula církevnímu Vykonavateli, záměrům velekněží i vlastní minulosti. Od Lucase Hildebrandta se nesmí nechat poznat, od ostatních se nesmí nechat zabít – a Fomalhiwanovi nesmí uvěřit. Za jeho mediálním obrazem slavného hrdiny a zachránce tuší nepřiznaný záměr. Laëgühr, Led pod kůží, zostří její mysl a zrak. Jaké tajemství má Aš~šád z Fomalhiwy? A nakolik to souvisí s Loděmi? Co je mezi ním – a Jimi?!

Ve spolupráci s vydavatelstvím OneHotBook vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát
audioknihy Mycelium I: Jantarové oči a Mycelium II: Led pod kůží.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte první dva díly románového sci-fi ságy


Ceny do soutěže poskytlo vydavatelství OneHotBook prostřednictvím portálu Audiolibrix.

Do soutěže bylo odesláno 1154 tipů.

Kdo vyhrál?

ozon (1154), Kristulka (1154), Padme66 (1154)

Správná odpověď

Kterou z postav namluvila Klára Issová?
Pinkertýnu.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeMycelium I: Jantarové oči (Kadlečková, Vilma)
Velkolepá audio adaptace nejlepšího českého sci-fi románu loňského roku v podání devíti pečlivě vybraných interpretů, které zprostředkuje literární zážitek lépe než dalekozření i osvícení dohromady. Lucas Hildebrandt (Jaroslav Plesl) poznal… více

zobrazit info o knizeMycelium II: Led pod kůží (Kadlečková, Vilma)
Tak dlouho Lodě čekaly – a konečně ho našly. Jejich sdílené vědomí se obrací ke Studni planetárního ticha, kde je Aš~šád z Fomalhiwy i Lucas Hildebrandt, a vybírají si svou… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.