Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 romány Vypadni z mýho života!

Neobvykle otevřená je autobiografická kniha bývalé manželky Vladimíra Železného Marty Davouze. Dočtete se v ní nejen o jejich manželství, ale také o vzpomínkách na dětství a současném muži, díky kterému se autorce splnily dívčí sny o velké lásce.

Zásadní životní rozhodnutí


Román vychází ze stejnojmenné novely a spisovatelka se v něm s nadhledem vrací k událostem, které ji přiměly učinit zásadní životní rozhodnutí a ukončit v pozdním věku několik desetiletí trvající manželství. Kromě závěrečných částí se děj románu odehrává v Praze. Začíná nostalgickými vzpomínkami na dětství a na romantické dívčí sny, které se pak překvapivě naplnily ve druhém manželství.

Přínosem tohoto románu je jeho existenciální rozměr. Mistrná líčení každodennosti v době normalizace, sarkastický přístup k listopadovému vítězství i vlastní příběh lásky, přátelství a zrady jako by tvořily pouhou kulisu. Přes veškerou upřímnost jdoucí až do detailů milostného života zůstává totiž podstatná snaha o překonání lidské osamělosti, o nalezení smyslu životní pouti. Mnohé se tu dovídáme i o známých osobnostech.

Kniha je stejně výjimečná jako autorka sama.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Mladá fronta vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Vypadni z mýho života!.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte výjimečný autobiografický románDo soutěže bylo odesláno 1267 tipů.

Kdo vyhrál?

fiserovam (1271), Neobee (1272), Tagonpen (1272)

Správná odpověď

Ve kterém roce vyšla novela, která měla stejný název jako román?
V roce 2004.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeVypadni z mýho života! (Davouze, Marta)
Román vychází ze stejnojmenné novely vydané v roce 2004. Spisovatelka se tu s nadhledem vrací k událostem, které ji přiměly učinit zásadní životní rozhodnutí a ukončit v pozdním věku několik… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.