Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Tajné lásky českých králů a královen

Nejen dnešní panovníci a osobnosti v čele státu se rozvádějí nebo mají milenky; bylo tomu tak už v historii a nejeden z našich králů měl rád ženy až přespříliš. A některý možná tíhl i ke stejnému pohlaví. Který vladař to byl? To si pojďte přečíst sami.

Pikantnosti z historických ložnic


V knize Tajné lásky českých králů a královen se její autor Jan Bauer zabývá choulostivými situacemi v jejich životech a pokouší se rozkrýt jejich vztah k opačnému pohlaví.

Je nějaká podobnost mezi osudy dávných vladařů s těmi současnými vládnoucími a panujícími celebritami? Jak by dnes naložila média s promiskuitními, nevěrnými nebo homosexuálními panovníky?

Přemysl Otakar I. i Přemysl Otakar II. se rozvedli, oba vyměnili své stárnoucí a uvadající manželky za mladé a temperamentní krasavice. Favoritka Přemysla Otakara II. Anežka z Kuenringu se stala první historicky doloženou milenkou českého krále, jeho druhá manželka Kunhuta Uherská na něj měla obrovský vliv. Traduje se, že zamilovaný král nechal dovézt lvy pro její pobavení, královnina ctižádost jej vehnala do bitvy s Rudolfem Habsburským a Kunhuta již za jeho života začala svou romanci se Závišem z Falkenštejna.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Tajné lásky českých králů a královen.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte knihu věnovanou tajným láskám historieDo soutěže bylo odesláno 1572 tipů.

Kdo vyhrál?

ALk (1572), Martinose (1572), ekov (1574)

Správná odpověď

Kolik příběhů najdete v knize?
7
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeTajné lásky českých králů a královen (Bauer, Jan)
Víte, že o první rozvod v českých dějinách se postaral král Přemysl Otakar I., který zapudil manželku Adlétu Míšeňskou a vzal si mladičkou princeznou Konstancii? Anebo to, že Barbora Celská,… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.