Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Špion, jemuž nevěřili

Paměti generála Moravce nabyté informacemi ze zákulisí zpravodajských služeb, ale i vysoké politiky patří mezi knihy, které by neměly chybět v knihovně žádného fanouška válečné literatury a milovníka historie.

Vzpomínky nejen na agenta A-54


Kniha pamětí generála Františka Moravce zachycuje fascinující životní příběh československého důstojníka, jehož válečné osudy začaly v roce 1915 odvodem do rakousko-uherské armády, pokračovaly ruským zajetím, činností v legiích a poté kariérou v armádě Československé republiky ve zpravodajské sekci generálního štábu. Moravcovo působení vyvrcholilo v anglickém exilu, kde v letech 1940–45 řídil československou zpravodajskou službu, která dodávala Spojencům cenné poznatky, mj. i díky spojení s agentem A-54 Paulem Thümmelem, vysokým důstojníkem Abwehru. Legendární špion poskytoval československým zpravodajcům mimořádně závažné informace – např. o chystaném napadení Francie, o přípravě útoku na Sovětský svaz či o vývoji nových německých zbraní –, ovšem Spojenci jim ke své škodě ne vždy přikládali dostatečnou důležitost. Právě toto období Moravcova života, které se definitivně uzavřelo jeho odchodem do exilu v roce 1948, je těžištěm knihy nabité informacemi ze zákulisí zpravodajských služeb a vysoké politiky.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Leda vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Špion, jemuž nevěřili.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte paměti generála Františka MoravceDo soutěže bylo odesláno 954 tipů.

Kdo vyhrál?

ALk (954), vercadole (954), starýchřestýš (954)

Správná odpověď

Odkud přišel anonymní dopis s popisem československého bunkru?
z města Chebu
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeŠpion, jemuž nevěřili (Moravec, František)
Kniha pamětí generála Františka Moravce zachycuje fascinující životní příběh československého důstojníka, jehož válečné osudy začaly v roce 1915 odvodem do rakousko-uherské armády, pokračovaly ruským zajetím, činností v legiích a poté… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.