Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 romány Krysy z Ravensbrücku

O minulosti svých rodičů neměla Miriam ani tušení, dokud její otec neprodělal těžkou mrtvici. Teprve na smrtelné posteli totiž ztratí Henryk ostražitost a poodkryje před svou dcerou dávná tajemství z vlastní minulosti. Poučí se Miriam z rodinné historie?

Dlouho skrývané rodinné tajemství


Berlín na sklonku roku 1989. Zatímco svět se raduje z pádu zdi rozdělující Německo i Evropu, pečuje Miriam o svého otce Henryka, jenž právě prodělal těžkou mrtvici. Pacient dožívá na domácím lůžku a v obluzení zas a znovu volá Friedu – jenže tak se jeho zesnulá manželka nejmenovala… Když Miriam objeví na jeho těle koncentráčnické číslo, které před ní táta bedlivě skrýval, začne na povrch vyplouvat dosud netušená minulost rodičů.

A když v matčiných věcech najde vězeňský mundúr z tábora Ravensbrück a v něm zašité motáky psané francouzsky onou neznámou milenkou, připadá jí, jako by v životě přišla o poslední záchytný bod. S přispěním rázné překladatelky z východního Berlína jí Friediny dopisy odhalí osudy žen, na nichž nacisté v lágru prováděli kruté pseudolékařské pokusy. To hlavní, co „pokusným krysám“ pomáhalo přežít, byla jejich vzájemná pomoc a soudržnost, a tak se i Miriam ze všech sil snaží prolomit izolaci, do které ji uvrhlo manželství s psychopatem. Vždyť o svobodu musí bojovat každý z nás.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Leda vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Krysy z Ravensbrücku.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte příběh o boji o vlastní svoboduDo soutěže bylo odesláno 1426 tipů.

Kdo vyhrál?

Milka98 (1427), Mopsička (1427)

Správná odpověď

Kdy vyšla kniha Krysy z Ravensbrücku?
V září 2020.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeKrysy z Ravensbrücku (Elloryová, Anna)
Z kruté minulosti čerpá sílu a odvahu
Berlín na sklonku roku 1989. Zatímco svět se raduje z pádu zdi rozdělující Německo i Evropu, pečuje Miriam o svého otce Henryka, jenž právě prodělal těžkou mrtvici. Pacient dožívá na… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.