Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 romány Volání divočiny

Buckův šťastný život se rázem promění v noční můru, když je odtržen od milující rodiny a prodán na Daleký sever jako silný pes vhodný do spřežení. Zálesák Thorton by pro něj mohl znamenat naději, ale opravdu je všem krutostem konec?

Drsný život psa v časech zlaté horečky


Inteligentní a sebevědomý Buck, kříženec bernardýna a skotské ovčačky, si žije v rodině kalifornského soudce královsky – jenže v časech zlaté horečky je po silných psech sháňka, a zloděj Bucka zašantročí překupníkovi, který dodává psy na Daleký sever. V souboji se surovcem vybaveným těžkou holí nemá pes naději: je sice poražen, v duši ale nepodlehne. Když psímu spřežení jednou dojdou síly a bezcitný, tupý majitel Bucka zmlátí do bezvědomí, zálesák Thornton surovce zažene, poklekne vedle psa a drsnýma, laskavýma rukama hledá příznaky zlomených kostí… rozvíjí se hluboké, oboustranné přátelství a láska mezi člověkem a psem.

Kolik nebezpečných dobrodružství spolu zažijí! Přejde několik jar a oni najdou mělké ložisko v širokém údolí, kde se jim zlato ukazuje jako povlak žluťoučkého másla po celém dnu rýžovací pánve – to už se ale blíží nejkrutější událost, která Bucka ve společenství lidí postihla. A pouto k člověku se láme…

Volání divočiny, světově nejčtenější Londonova kniha, je skvělý dobrodružný román s bohatým, dramatickým dějem a sugestivně podanými povahami lidí a psů. A je to filozoficky založená kniha. To jsou důvody, proč neustále vyvolává vzrušený zájem čtenářů všech věkových kategorií.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Leda vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Volání divočiny.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o příběh přátelství psa a člověkaDo soutěže bylo odesláno 1192 tipů.

Kdo vyhrál?

Marci55 (1192), Mio1979 (1192)

Správná odpověď

V jaké vazbě je kniha Volání divočiny?
Brožovaná.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeVolání divočiny (London, Jack)
Inteligentní a sebevědomý Buck, kříženec bernardýna a skotské ovčačky, si žije v rodině kalifornského soudce královsky – jenže v časech zlaté horečky je po silných psech sháňka, a zloděj Bucka… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.