Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 historické romány Štvanice na orly

Centurion Tullus se se svými vojáky vrací na místo, kde před několika lety utrpělo římské vojsko drtivou porážku. Tentokrát jsou odhodláni Germány porazit a získat zpět symboly, které jim byly zabaveny jako trofeje. Zda se jim to podaří, si pojďte přečíst.

Kruté boje nejen o čest


Píše se rok 14. Germánským kmenům pod vedením náčelníka Cherusků Arminia se podařilo vlákat do pasti a zmasakrovat více než čtrnáct tisíc mužů ze tří římských legií, jimž velel Publius Quinctilius Varus. Byla to největší porážka, jakou kdy Římané utrpěli, a aby byla zkáza dokonána, přišli také o tři drahocenné symboly legií – zlaté orly. Římané se s porážkou nehodlají smířit, touží po odplatě a doufají, že získají vzácné zástavy zpět.

Pomstít by se chtěl i centurion Tullus, který s hrstkou svých legionářů tehdejší útok Germánů jako zázrakem přežil. Tullus a jeho druhové se tedy znovu vracejí na místo činu a otvírá se před nimi možnost pomstít se Germánům a získat orly zpět. Dobře vědí, že to bude lítý boj, protože i tentokrát se proti nim postaví nebezpečný a proradný Arminius v čele tisíců nenávistných Germánů, odhodlaných rozdrtit římskou armádu i podruhé.

Podaří se Tullovi a jeho druhům přežít kruté boje s germánskými kmeny i tentokrát a vrátí římské legii její chloubu?

Ve spolupráci s nakladatelstvím Vyšehrad vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Štvanice na orly.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o volné pokračování boje o zlaté orlyDo soutěže bylo odesláno 1206 tipů.

Kdo vyhrál?

mulzik (1206), Had (1208), liana (1208)

Správná odpověď

Čím se Ben Kane živil, než začal psát knihy?
Veterinář.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeŠtvanice na orly (Kane, Ben)
Píše se rok 14. Germánským kmenům pod vedením náčelníka Cherusků Arminia se podařilo vlákat do pasti a zmasakrovat více než čtrnáct tisíc mužů ze tří římských legií, jimž velel Publius… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.