Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 historické detektivky Údolí stínu

Ačkoliv účel Fidelminy cesty do Zapovězeného údolí byl původně čistě diplomatický, nález třiatřiceti zavražděných mladíků vše změní. Sama Fidelma je neprávem uvězněna a musí tak nejen usvědčit vraha, ale také dokázat vlastní nevinu.

Vyšetřování na nepřátelském území


Sestra Fidelma provázená věrným Eadulfem se na pokyn svého královského bratra vydává na cestu do vzdáleného „Zapovězeného údolí” obývaného starým pohanským klanem, aby s tamním náčelníkem vyjednala podmínky vybudování křesťanského kostela a školy. Téměř u cíle své cesty nalézají ale oba poutníci strašlivý výjev – rituální kruh sestavený ze třiatřiceti nahých těl zavražděných mladíků.

Fidelma ví, že jako advokátka irského práva má za povinnost hrůzné vraždy vyšetřit, ale po příchodu do samotného údolí pochopí, že její úkol nebude vůbec snadný. V tamním klanu má hlavní slovo pohanský náčelník Laisre a jeho druid a místní se netají nepřátelstvím ke králově křesťanské vyslankyni. Když posléze dojde k dalším vraždám, sama Fidelma je neprávem uvězněna a musí bojovat o vlastní svobodu. A postupně se ukáže, že v jejích rukách leží nejen odhalení pachatele rituálních vražd, ale také osud celého království jejího bratra.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Vyšehrad vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Údolí stínu.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o případ pohanských rituálních vraždDo soutěže bylo odesláno 1821 tipů.

Kdo vyhrál?

TerkaJo15 (1822), Lube (1824), ALk (1825)

Správná odpověď

Kolikátý případ vyšetřuje sestra Fidelma v knize Údolí stínu?
Šestý.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeÚdolí stínu (Tremayne, Peter)
Případ sestry Fidelmy
Fidelma s Eadulfem řeší rituální vraždu třiatřiceti zavražděných mladíků V této historické detektivce se vracíme do šestého příběhu série, kde se sestra Fidelma provázená věrným Eadulfem na pokyn svého královského bratra… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.