Sbírka logických a matematických hádanek

Prijdou tri logici do baru
Milovníci matematických a logických hádanek by měli svou pozornost zaměřit na stovku těch nejlepších, které jsou shrnuty v nové sbírce redaktora Holgera Dambecka. Nejenže si procvičíte mozek, ale také se pobavíte.

Lidé, kteří přemýšlejí přísně logicky, někdy říkají legrační věci. Jak je údaj o tom, že můj nejstarší syn má psa, herní konzolu nebo světle hnědé vlasy, důležitý pro určení jeho věku? A co tři logici, kteří v baru nevědí, jestli si všichni chtějí objednat pivo – dostanou, co chtějí? V této knize autor představuje svůj osobní výbor nejhezčích logických a matematických hádanek z různých knih a internetových stránek v řadě jazyků. Některé z nich se navíc osvědčily jako „hádanka týdne“ na webu Spiegel Online. Autor zde vyjadřuje své přesvědčení o nutnosti vyhnout se těžkopádnému počítání ve prospěch kreativně-elegantního způsobu řešení. Po úvodu, v němž popisuje základní principy řešení matematických úloh, překládá 100 zadání – klasické úkoly, hádanky vyžadující tvořivost, geometrická zadání, početní hlavolamy, problémy zahrnující kombinatoriku a pravděpodobnost, úlohy pojednávající o cestování a nakonec i soubor obzvláště složitých záhad.

 

Přijdou tři logici do baru…

100 nejhezčích logických a matematických hádanek
Autor: Holger Dambeck
Přeložila: Anna Chejnovská

Počet stran: 176
Vazba: brožovaná
Formát: 145×205 mm
ISBN: 978-80-262-1380-2
Doporučená cena: 249 Kč

Knihu Přijdou tři logici do baru… vydalo nakladatelství Portál.

 

Ukázka z knihy

Prijdou tri logici do baru_ukazka

Prohlédněte si další ukázky.

 

Holger Dambeck

Holger Dambeck vystudoval fyziku a pracuje jako redaktor ve Spiegel Online, kde píše dva pravidelné matematické sloupky. Je nositelem ceny Německé matematické společnosti.

Informace byly čerpány ze stránek nakladatelství Portál.

 

Doporučujeme

Máte rádi hádanky, zábavné logické úkoly či náročné matematické úlohy? Pak si přečtěte také knížky Jakou barvu má medvěd?Zábavné matematické hádanky. Svým dětem můžete pořídit třeba Hádanky pro školáky nebo Hádanky a úkoly pro sportovce šikuly. Seniorům se bude líbit 99 her pro trénink mozku u seniorů.


Portál byl založen v roce 1990 a dnes patří mezi dvacet největších nakladatelství v ČR. Vydává publikace z těchto oblastí: psychologie, pedagogika, sociální práce, média, populárně psychologická literatura, příručky pro rodiče, knihy her, knihy o zdravém životním stylu, rozhovory se zajímavými osobnostmi, knihy pro děti aj. Vydává také čtyři periodika: Psychologie dnesDěti a myRodina a školaInformatorium 3–8. Portál pořádá též odborné semináře pro pedagogy (akreditace MŠMT) a kurzy pro rodiče.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizePřijdou tři logici do baru…
100 nejhezčích logických a matematických hádanek

Dambeck, Holger

Portál, 2018

Napsat komentář