Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 napínavé knihy Hrozba patriotů

Dokumenty, které by mohly v nesprávných rukou mít zničující dopad na Spojené státy, musí Cotton Malone získat jako první. Obsahují skutečně potvrzení, že země vybírá daně nelegálně, nebo se jedná pouze o domněnky? To si pojďte přečíst.

Tajemný obsah černé brašny


Co když je výběr daní nelegální, protože nemá dostatečnou oporu v zákonech?

Říká se, že v lidském životě jsou jen dvě jistoty: daně a smrt. Jak by ovšem obstálo toto rčení, kdyby vyšlo najevo, že výběr daní je ve Spojených státech nelegální? Že ústavní dodatek, který dává vládě oprávnění vyžadovat od občanů část jejich příjmů, nebyl nikdy řádně ratifikován?

S takovýmto tvrzením přišel ve své knize jistý neplatič daní. Ve Státech má teď zatraceně horkou půdu pod nohama a ve strachu z odsouzení uprchl do Evropy. Teď napjatě čeká na černou brašnu, kterou mu má přivézt bývalý úředník ministerstva financí. Její listinný obsah zajímá spoustu lidí – například Cottona Malonea, jehož do akce povolala zpravodajská služba.

Po krveprolití v Benátkách Malone pochopí, že tajemný obsah černé brašny je ještě nebezpečnější, než se zpočátku domníval. O jeho získání totiž usiluje i zavržený syn severokorejského diktátora. Tento nesmírně ambiciózní muž má odvážný plán: zmocnit se oněch dokumentů, jejich prostřednictvím srazit Spojené státy na kolena a následně se coby pokořitel nenáviděného nepřítele stát novým vůdcem své vlasti.

Zdá se, že ve Středomoří začíná být zatraceně horko…

Ve spolupráci s nakladatelstvím Domino vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Hrozba patriotů.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o horký případ Cottona MaloneaDo soutěže bylo odesláno 1045 tipů.

Kdo vyhrál?

SvatkaT (1045), Nellinka (1045), janani (1045)

Správná odpověď

Jak se jmenuje zpravodajská služba, která povolala Cottona Malonea do akce?
Magellan Billet
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeHrozba patriotů (Berry, Steve)
Co když je výběr daní nelegální, protože nemá dostatečnou oporu v zákonech? Říká se, že v lidském životě jsou jen dvě jistoty: daně a smrt. Jak by ovšem obstálo toto rčení,… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.