Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 romány Šest dní hněvu

Během pouličních nepokojů se v roce 1992 v Los Angeles odehrálo mnoho příběhů. Některé z nich si můžete přečíst v románu Ryana Gattise, který vás právě do této doby přenese. Co odstartoval rozsudek v jednom z nejbouřlivějších soudních procesů?

Portrét moderní Ameriky


Příběhy odehrávající se uprostřed nepokojů, které se rozpoutaly v Los Angeles v důsledku jednoho z nejznámějších a nejbouřlivějších soudních procesů devadesátých let.

Dne 29. dubna 1992 ve čtvrt na čtyři odpoledne zprostil soud viny tři strážníky losangeleské policie, kteří byli obviněni z použití nepřiměřeného násilí při zneškodňování černocha jménem Rodney King. Dvě hodiny poté vypukly ve městě nepokoje, které nakonec trvaly šest dní. Během 121 hodin přišlo o život čtyřicet tři lidí. Mrtvých však nepochybně bylo víc: k násilí docházelo i mimo místa výtržností, když mnozí využili nastalého chaosu k vyřizování starých účtů.

Odvážná a filmově laděná kniha oživuje bouřlivé a děsivé období v Los Angeles, kterého si tehdy média příliš nevšímala. Ryan Gattis přináší několik navzájem propojených příběhů, vyprávěných v první osobě, které dohromady vykreslují portrét moderní Ameriky. Gattisovy postavy promlouvají hlasy členů gangů, dětí ulice, zdravotních sester nebo hasičů, kteří se dostali do krizové situace, a katapultují tohoto nekompromisního spisovatele mezi takové legendy, jako je George V. Higgins nebo Dennis Lehane.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Šest dní hněvu.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o román z L. A. zmítajícího se nepokojiDo soutěže bylo odesláno 1550 tipů.

Kdo vyhrál?

Sparta (1550), Nikitke (1550)

Správná odpověď

Kolik příběhů najdete v knize Šest dní hněvu?
Sedmnáct příběhů.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeŠest dní hněvu (Gattis, Ryan)
Příběhy odehrávající se uprostřed nepokojů, které se rozpoutaly v Los Angeles v důsledku jednoho z nejznámějších a nejbouřlivějších soudních procesů devadesátých let. Dne 29. dubna 1992 ve čtvrt na čtyři… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.