Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 publikace Retro ČS 2

Zavzpomínejte si a možná se i pobavte nad stránkami pokračování úspěšné publikace Retro ČS. Co se v době socialismu nosilo a jaké vybavení a spotřebiče nesměly chybět v žádné domácnosti? To a mnohem více si pojďte právě nyní připomenout.

Zavzpomínejte, co jste měli doma


Retro-cs-2-obalkaRetro ČS nese pořadové číslo 2 a jednoznačně se tím hlásí k návaznosti na stejnojmennou publikaci, která se věnovala tzv. měkkému konzumu, tedy zboží rychlé spotřeby, „dvojka“ patří konzumu „tvrdému“ – odívání, obouvání, bydlení, elektronice. Bohatý obrazový materiál je opět doplněn textem, v němž autor k základním faktům a statistikám přidává osobní zkušenost a popis jednotlivých oblastí konzumu v kontextu předlistopadové reality.

Prohrabejte spolu s autorem po letech znovu svou školní aktovku, oblečte své vysněné džíny z Tuzexu, pořiďte první nahrávku na vytoužený kazetový magnetofon. A pokud jste nic z toho nezažili, nahlédněte alespoň do života svých rodičů či prarodičů.

Kniha Michala Petrova výborně doplní rodinná alba fotografií, protože se opírá o bohatství autorova osobního obrazového archivu, který patří určitě k nejrozsáhlejším u nás.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Retro ČS 2.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o návrat do předlistopadové realityDo soutěže bylo odesláno 1876 tipů.

Kdo vyhrál?

lehav (1876), vlahy (1876)

Správná odpověď

Kdy vyšel první díl publikace Retro ČS?
V říjnu roku 2013.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeRetro ČS 2 (Petrov, Michal)
Jak jsme si to (u)žili za reálného socialismu
Retro ČS nese pořadové číslo 2 a jednoznačně se tím hlásí k návaznosti na stejnojmennou publikaci, která autorovi vyšla na podzim 2013. Zatímco „jednička“ se věnovala tzv. měkkému konzumu, tedy zboží… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.