Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy Hotýlek

Hotýlek pana Leopolda za protektorátu nabízel párům potěšení a rozkoš. O co radostnější byly okamžiky v hotelu strávené v té době, o to dramatičtější jsou ty současné. Přečtěte si o nich více ve strhujícím románu od Aleny Mornštajnové.

Hotel pana Leopolda


Některé věci jako by existovaly mimo čas. Zůstávají stejné navzdory dějinám, válkám, totalitním režimům i počasí. Takový je i hotel – vlastně spíš hodinový hotýlek – pana Leopolda, založený v dobách první republiky a nabízející párům potěšení a rozkoš za protektorátu, a dokonce i poté, co ho znárodnili komunisté. Oč více přímočaré lásky ale nabízely hotelové pokoje, o to osudovější a dramatičtější vztahy se odehrávaly v rodině majitele a posléze správce.

Ve své nové knize se autorka věnuje především mužskému hrdinovi: Leopoldovu vnukovi Václavu Mánesovi, který převzal vedení hotýlku v šedesátých letech. Václav je muž bez jasných názorů i charakteru, což mu umožňuje obratně proplouvat komunistickým režimem a držet rodinný podnik stále pohromadě. To má však zničující vliv na vztahy v rodině i životy lidí, kteří se ocitnou v jeho blízkosti. Ve svém novém románu Mornštajnová potvrzuje, že je rozenou vypravěčkou, která dokáže čtenáře strhnout.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Hotýlek.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte příběh jednoho hotýlku a lidí okolo nějDo soutěže bylo odesláno 815 tipů.

Kdo vyhrál?

mulzik (815), Zuzina26 (817)

Správná odpověď

Jak se jmenuje předchozí kniha Aleny Mornštajnové?
Slepá mapa
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeHotýlek (Mornštajnová, Alena)
Některé věci jako by existovaly mimo čas. Zůstávají stejné navzdory dějinám, válkám, totalitním režimům i počasí. Takový je i hotel – vlastně spíš hodinový hotýlek – pana Leopolda, založený v… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.