Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy Tábor smrti Osvětim

Výstavba továrny na smrt a především přežívání a utrpení za jejími zdmi, to vše je zachyceno na fotografiích, které byly teprve nedávno nalezeny ve válečných archivech. Přečtěte si o osvětimském táboře a lidech, kteří stáli za jeho zrodem.

Děsivé důkazy o nacistických hrůznostech


Kniha Tábor smrti Osvětim je mrazivou skicou vykreslující toto hanebné zařízení. Zhruba 250 fotografií opatřených podrobnými popisky a doprovodným textem nám přibližuje, jak se Osvětim vyvinula z brutálního pracovního tábora na počátku války v doslova továrnu na smrt. Fotografie zachycují, jak v Osvětimi lidé žili, pracovali a umírali.

Kniha pojednává i o mužích, kteří koncipovali a konstruovali tento stroj na smrt, a o tom, jak Osvětim poskytovala mnoho otrockých pracovních sil pro různé průmyslové komplexy postavené v blízkém okolí. Tábor smrti Osvětim je šokující důkaz o rozsahu hrůzného násilí, kterého se nacisté dopustili na nevinných dětech, ženách a mužích. Toto zlo je nutné si neustále připomínat, aby nedošlo k jeho opakování.

V plynových komorách koncentračního tábora Osvětim-Březinka přišlo o život přes milion osob, hlavně židovských mužů, ale i žen a dětí. Nespočet dalších zde zemřelo na následky nemocí a vyhladovění.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum.cz vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Tábor smrti Osvětim.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o němé svědectví z tábora OsvětimDo soutěže bylo odesláno 1345 tipů.

Kdo vyhrál?

Bara (1345), fiserovam (1345)

Správná odpověď

Pro kolik vězňů měl sloužit tábor Osvětim?
pro 10 tisíc vězňů
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeTábor smrti Osvětim (Baxter, Ian)
V plynových komorách koncentračního tábora Osvětim-Březinka přišlo o život přes milion osob, hlavně židovských mužů, ale i žen a dětí. Nespočet dalších zde zemřelo na následky nemocí a vyhladovění. … více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.