Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 Woodhousovy knihy dle vlastního výběru

Pelham Grenville Wodehouse je autorem mnoha knih plných anglického humoru. My vám představíme tři z nich a navíc si o ně můžete zasoutěžit. Neváhejte a pojďte si vybrat tu, kterou toužíte mít ve své knihovně.

Barmy a světla ramp


Když se milý Barmy, jinak též Cyril Fotheringay-Phipps, od věštkyně dozvěděl, že vykoná dlouhou cestu, pozná krásnou dívku a do jeho života zasáhne neznámý cizinec, nelenil. Odjel do Ameriky a dlouhou dobu se nedělo nic. Až najednou. Seznámil se s idolem ženských srdcí, hercem Mervynem Potterem, a podědil po strýci. Mervyn Potter z něho s velkorysostí sobě vlastní udělal milionáře a Barmy se nestačil divit, jaký je najednou o něho zájem. Barmyho ovšem zajímá krásná dívka, a když ji skutečně potká, nechá se uvrtat do všeho možného.

Komorník v podezření


Neposkvrněná pověst, zaoblená postava a prořídlý vlas jsou nejvzácnější statky komorníka. Díky těmto vlastnostem se Horace Appleby stával komorníkem bez obtíží, byť jen příležitostně, neboť jeho hlavním povoláním bylo vedení lupičské bandy. Kupodivu bez obtíží získal i místo v srdci sekretářky prezidenta soukromé banky na malém městě, kterou mylně považoval za zlatý důl. Leckoho to překvapilo, že by se komorník mohl pokusit o vyloupení banky. Do jeho snažení zasáhlo několik překážek, ale konec byl šťastný jako vždy.

Děvče do nepohody


Jill  je hezká, milá a má peníze. Navíc je zasnoubená s Derekem, nadějným členem Dolní sněmovny. Stačí překonat pár drobností – pro začátek musí udělat dobrý dojem na matku svého snoubence. Ovšem osud jí postaví do cesty nejen nešťastný začátek slavnostní večeře, ale i požár v divadle a dávného přítele z dětství, a navíc ji obdaří rozverným strýčkem. Je to sice zábavný, elegantní pán, ale poněkud si plete své a cizí peníze. A tak dlouho nepotrvá a Jill se ocitne bez peněz a bez snoubence a vzápětí i na cestě do Ameriky.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Vyšehrad vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát jednu z knih dle vlastního výběru.
Ve hře jsou tituly Barmy a světla ramp, Komorník v podezření
a Děvče do nepohody.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte některý z románů od známého anglického humoristyDo soutěže bylo odesláno 1037 tipů.

Kdo vyhrál?

Tagonpen (1037, Děvče do nepohody), starýchřestýš (1037, Komorník v podezření), fiserovam (1038, Barmy a světla ramp)

Správná odpověď

Kde se velká část románů od P. G. Wodehouse objevila jako první?
časopis Saturday Evening Post
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeBarmy a světla ramp (Wodehouse, P. G.)
Když se milý Barmy, jinak též Cyril Fotheringay-Phipps, od věštkyně dozvěděl, že vykoná dlouhou cestu, pozná krásnou dívku a do jeho života zasáhne neznámý cizinec, nelenil. Odjel do Ameriky a… více

zobrazit info o knizeKomorník v podezření (Wodehouse, P. G.)
Obálka s ilustrací Adolfa Borna. Neposkvrněná pověst, zaoblená postava a prořídlý vlas jsou nejvzácnější statky komorníka, s nímž se čtenář často setkává v díle P. G. Wodehouse. Díky těmto… více

zobrazit info o knizeDěvče do nepohody (Wodehouse, Pelham Grenville)
Jill má plno dobrých vlastností. Kromě jiného je hezká, milá a má peníze. Navíc je zasnoubená… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.