Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy Případ Neruda

Soukromý detektiv se vydává na malou cestu kolem světa, aby pomohl uzavřít poslední důležitou věc v životě Pabla Nerudy. Procestuje společně s ním země od Mexika, přes Bolívii až do Německa a prožijte nejednu akční zápletku.

Pátrání v životě Pabla Nerudy


Romány Roberta Ampuera v hlavní roli se soukromým detektivem Cayetanem Brulém se staly světovou senzací.

Pablo Neruda se z Paříže, kde působil na postu chilského velvyslance, vrací kvůli nemoci zpět do Chile. Jeho život byl plný úspěchů, ale nyní mu zbývá vyřešit jednu důležitou věc. Nejistota ho trýzní tím více, čím silněji cítí blížící se konec. V zimě roku 1973 pozná mladého Kubánce jménem Cayetano Brulé a přesvědčí ho, aby se ujal pátrání, které už navždy změní Cayetanův život.

V honbě za pravdou podnikne Cayetano malou cestu kolem světa: navštíví Mexiko, Castrovu Kubu, Bolívii i nebezpečný, za zdí skrytý východní Berlín. Během doby, kdy se potýká s nástrahami svého nového poslání soukromého detektiva, se nad Chile stahují mračna vojenského převratu.

Děj knihy obsáhne řadu zemí, kultur a politických idejí. Ampuerův politický thriller, odehrávající se během bouřlivého konce jedné éry, je nejen romantickým, barvitým příběhem s akční zápletkou, ale i neotřelým pohledem na život velikána světové literatury Pabla Nerudy.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Případ Neruda.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o román o sklonku života Pabla NerudyDo soutěže bylo odesláno 721 tipů.

Kdo vyhrál?

jitkab1982 (721), hannah1112 (721)

Správná odpověď

Kdy začal Cayetano Brulé vyšetřovat svůj první případ?
v zimě na začátku roku 1973
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizePřípad Neruda (Ampuero, Roberto)
Pablo Neruda se z Paříže, kde působil na postu chilského velvyslance, vrací kvůli nemoci zpět do Chile. Jeho život byl plný úspěchů, ale nyní mu zbývá vyřešit jednu důležitou věc.… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.