Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 historické detektivky dle vlastního výběru

Příběhy ze starého Irska jsou plné napětí a tajemných vražd, které musí sestra Fidelma se svým společníkem Eadulfem vyšetřit. Některou z knih právě nyní můžete vyhrát, a to včetně Fidelmina nejnovějšího případu!

Jezdec věstí smrt


Fidelma je na cestě z Říma domů do rodného Irska a v Janově se za dramatických okolností seznámí s mnichem, který se právě vrací do odlehlého opatství Bobbia, v němž pobývá i Fidelmin stařičký irský učitel. Fidelma se rozhodne starého pána navštívit a k mnichovi a jeho společníkům se přidá, ale už cestou do kláštera je jejich skupinka ze zálohy přepadena záhadnými útočníky. Fidelma i ostatní vyváznou, ale pocit hrozby trvá i po příjezdu do Bobbia, kde Fidelmu její učitel varuje před blížícím se neznámým nebezpečím. Když je krátce poté starý pán zavražděn a následují i další úmrtí, Fidelma přísahá, že viníka najde.

Sedmá polnice


Píše se právě rok 670 a nedaleko královského paláce v Cashelu je v potoce nalezeno tělo zavražděného urozeného mladíka. Král tedy povolá svou sestru Fidelmu, zkušenou znalkyni irského práva, a jejího věrného společníka Eadulfa, aby případ prošetřili. Jediným klíčem k totožnosti zemřelého je zvláštní spona na šatech, jejíž tvar naznačuje, že nositelem byl příslušník sousedního královského rodu Laiginů.
Nemůže snad vražda neznámého mladíka nějak souviset s nepokoji, které v téže době propukají v západní části království?

Symbol smrti


Příběh se odehrává v Irsku v roce 666. Řeholnice a advokátka soudního dvora Fidelma stojí před dvěma záhadami. V zastrčeném opatství na jihozápadě Irska se ve studni najde bezhlavé ženské tělo. V jedné ruce svírá krucifix, k paži druhé ruky je přivázán pohanský symbol smrti.
Na širém moři daleko od irských břehů se pod plnými plachtami plaví kupecká loď. Avšak posádka a náklad lodi zmizely, jako by je někdo odčaroval. Komu patří tělo ve studni a kam se poděla posádka? Je mezi těmito dvěma záhadami souvislost?

Ve spolupráci s nakladatelstvím Vyšehrad vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát jednu z knih dle vlastního výběru.
Ve hře jsou tituly Jezdec věstí smrt, Sedmá polnice a Symbol smrti.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte jednu z knih o případech sestry FidelmyDo soutěže bylo odesláno 1022 tipů.

Kdo vyhrál?

ema1 (1022, Symbol smrti), vrbik5 (1023, Sedmá polnice), Evaka (1023, Jezdec věstí smrt)

Správná odpověď

Kolik titulů vydal Peter Tremayne pod pseudonymem?
37 knih
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeJezdec věstí smrt (Tremayne, Peter)
Zatím poslední z knih o sestře Fidelmě nás v životě hlavní hrdinky zavádí do doby, kdy ještě není vdaná. Fidelma je na cestě z Říma domů do rodného Irska a… více

zobrazit info o knizeSedmá polnice (Tremayne, Peter)
Vítejte opět ve starém Irsku! Píše se právě rok 670 a nedaleko královského paláce v Cashelu je v potoce nalezeno tělo zavražděného urozeného mladíka. Král tedy povolá svou sestru Fidelmu,… více

zobrazit info o knizeSymbol smrti (Tremayne, Peter)
Symbol smrti, již sedmnáctá historická detektivka od Petera Tremaynea, kterou Vyšehrad připravuje k vydání, je vlastně čtvrtým právnickým případem sestry Fidelmy. Příběh se odehrává v Irsku v roce 666. Řeholnice… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.