Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Krev a peníze

Již dvacet let se řeší případ Diag Human a stále není jasno, jak to vlastně bylo. Pokud vás tato kauza zajímá, chcete se o ní dozvědět víc a utvořit si vlastní názor na tento spor, knihu Krev a peníze určitě oceníte.

O střetu medicíny a byznysu


Literatura faktu, která čtivým způsobem přibližuje dvacetiletou historii nejznámější zdravotnické kauzy, v níž jde o 12 miliard korun. Nabízí nová odhalení, neznámé skutečnosti, překvapivé souvislosti byznysu s lidskou krví, ale také zbraněmi a jedovatými odpady. Popisuje střet dvou osobností z odlišného světa: lékaře a politika Martina Bojara a byznysmena Josefa Šťávy, majitele firmy Diag Human. Čtenáři se mimo jiné dozví, co pokazilo a čím přispělo přes dvacet ministrů zdravotnictví, kteří úředníci náš stát poškodili a jak obstála známá jména jako Jan Stráský, Vladimír Špidla či Miroslav Kalousek a dalších cca 90 postav.

Knížka odpovídá na otázku, jakou roli v kauze hrají členové či spolupracovníci StB a Vojenské kontrarozvědky. Odkazuje na 172 zásadních dokumentů, které si mohou čtenáři následně prostudovat na webových stránkách. Jako bonus obsahuje čtyři literární výlety, příběhy, které dopoví, co fakta jenom naznačují, a také barevná schémata, která znázorňují spletitou síť vztahů úředníků, byznysmenů a jejich firem.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum.cz vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu
Krev a peníze – Pravda o kauze Diag Human.



Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte knihu o známé kauze Diag Human



Do soutěže bylo odesláno 599 tipů.

Kdo vyhrál?

hannah1112 (600), vladka5 (600), Milan (600)

Správná odpověď

Kterou práci Tomáš Cikrt nikdy nedělal?
mluvčího společnosti Mediacom Group spol. s r.o.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeKrev a peníze (Cikrt, Tomáš)
Pravda o kauze Diag Human
Literatura faktu, která čtivým způsobem přibližuje dvacetiletou historii nejznámější zdravotnické kauzy, v níž jde o 12 miliard korun. Nabízí nová odhalení, neznámé skutečnosti, překvapivé souvislosti byznysu s lidskou krví, ale… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.