Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Krev a peníze

Již dvacet let se řeší případ Diag Human a stále není jasno, jak to vlastně bylo. Pokud vás tato kauza zajímá, chcete se o ní dozvědět víc a utvořit si vlastní názor na tento spor, knihu Krev a peníze určitě oceníte.

O střetu medicíny a byznysu


Literatura faktu, která čtivým způsobem přibližuje dvacetiletou historii nejznámější zdravotnické kauzy, v níž jde o 12 miliard korun. Nabízí nová odhalení, neznámé skutečnosti, překvapivé souvislosti byznysu s lidskou krví, ale také zbraněmi a jedovatými odpady. Popisuje střet dvou osobností z odlišného světa: lékaře a politika Martina Bojara a byznysmena Josefa Šťávy, majitele firmy Diag Human. Čtenáři se mimo jiné dozví, co pokazilo a čím přispělo přes dvacet ministrů zdravotnictví, kteří úředníci náš stát poškodili a jak obstála známá jména jako Jan Stráský, Vladimír Špidla či Miroslav Kalousek a dalších cca 90 postav.

Knížka odpovídá na otázku, jakou roli v kauze hrají členové či spolupracovníci StB a Vojenské kontrarozvědky. Odkazuje na 172 zásadních dokumentů, které si mohou čtenáři následně prostudovat na webových stránkách. Jako bonus obsahuje čtyři literární výlety, příběhy, které dopoví, co fakta jenom naznačují, a také barevná schémata, která znázorňují spletitou síť vztahů úředníků, byznysmenů a jejich firem.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum.cz vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu
Krev a peníze – Pravda o kauze Diag Human.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte knihu o známé kauze Diag HumanDo soutěže bylo odesláno 599 tipů.

Kdo vyhrál?

hannah1112 (600), vladka5 (600), Milan (600)

Správná odpověď

Kterou práci Tomáš Cikrt nikdy nedělal?
mluvčího společnosti Mediacom Group spol. s r.o.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeKrev a peníze (Cikrt, Tomáš)
Pravda o kauze Diag Human
Literatura faktu, která čtivým způsobem přibližuje dvacetiletou historii nejznámější zdravotnické kauzy, v níž jde o 12 miliard korun. Nabízí nová odhalení, neznámé skutečnosti, překvapivé souvislosti byznysu s lidskou krví, ale… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.