Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Konopí (Cannabis)

Přírodní léčebné metody se dostávají znovu do popředí zájmu široké veřejnosti a s nimi i konopí. Jeho léčebné účinky nelze pominout, přestože je mnohými považováno za drogu. Pojďte se ale dozvědět více o tom, jak vám může pomoci.

Všestranná rostlina jménem konopí


Konopí je bylina léčivá i užitková. O jejím nezměrném léčebném potenciálu se dozvídáme již z nejstarších dochovaných lékopisů. I z mnoha dalších písemných dokladů a archeologických nálezů je zřejmé, že lidé ji objevovali, znali a prakticky využívali po tisíce let. Léčebná síla konopí se přitom neukrývá pouze v nejčastěji užívaných sušených listech a květech samičích rostlin a jejich pryskyřici. Konopí totiž léčí již jako mladá rostlina, například v podobě čerstvé šťávy. Léčí také konopná vlákna, jež byla dříve přikládaná na poranění a popáleniny. Léčebné účinky má i konopné semeno a v něm obsažený olej. A svým způsobem léčivá je tato jedinečná rostlina i ve vztahu k přírodě a lidské společnosti. Konopí dnes díky svému univerzálnímu použití a přirozené šetrnosti k uživatelům i životnímu prostředí představuje jednu z vlajkových lodí transformace současné ekonomiky a společnosti. Tato unikátní publikace si klade za cíl shrnout dosavadní skutečnosti a znalosti o konopí a populárně-naučnou formou seznámit čtenáře se všemi aspekty jeho využití ve světě i v našem středoevropském prostoru.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum.cz vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu
Konopí (Cannabis) – Průvodce světem univerzální rostliny.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte knihu o možnostech využití konopíDo soutěže bylo odesláno 797 tipů.

Kdo vyhrál?

Anicka59 (797), ko21 (797), ema1 (798)

Správná odpověď

Kolik miligramů je smrtelná dávka THC u perorálního podání?
9000 miligramů na kilogram
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeKonopí (Cannabis) (Ruman, Michal - Hurt, Lukáš)
Průvodce světem univerzální rostliny
Konopí je bylina léčivá i užitková. O jejím nezměrném léčebném potenciálu se dozvídáme již z nejstarších dochovaných lékopisů. I z mnoha dalších písemných dokladů a archeologických nálezů je zřejmé, že… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.