Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Červenec 1914

Skupina iniciativních politiků spřádá plány a rozhodují se, že atentát na následníka trůnu Františka Ferdinanda využijí jako rozbušku k rozpoutání světové války. Přijde vám toto tvrzení přitažené za vlasy? Možná vás kniha Červenec 1914 přesvědčí o opaku.

Co dokázal změnit jeden měsíc


Když na konci června roku 1914 atentátník s vazbami na Srbsko zastřelil arcivévodu Františka Ferdinanda, nezdálo se, že by to ve světě způsobilo vážnější rozruch. Dokonce i Ferdinandův strýc, císař František Josef I., na zprávu o smrti následníka trůnu zareagoval se stoickým klidem – prohlásil: „Je to vůle Boží.“ Zcela určitě tehdy nic nenaznačovalo, že by tato událost mohla vyústit v ozbrojený konflikt – a už vůbec ne v rozpoutání světové války děsivých rozměrů, která zásadním způsobem změní běh lidských dějin.

Renomovaný historik Sean McMeekin nám ve své knize Červenec 1914 dokazuje, že první světové válce bylo možné zabránit – nebýt nepočetné skupiny státníků, kteří se v průběhu měsíce následujícího po Ferdinandově smrti rozhodli, že atentát využijí jako rozbušku k rozpoutání dlouho očekávané konfrontace evropských mocností.

Kniha Červenec 1914 názorně popisuje, jak jediný měsíc – spolu s aktivitou skupiny odhodlaných politiků – dokázal změnit podobu dvacátého století.

Ve spolupráci s nakladatelstvím CPress patřícím pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Červenec 1914 – Poslední dny před válkou.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o červencový příběh předcházející válceDo soutěže bylo odesláno 761 tipů.

Kdo vyhrál?

rebo (762), ALk (762), Anicka59 (763)

Správná odpověď

Kolika jazyky mluvil František Josef?
patnácti jazyky
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeČervenec 1914 (McMeekin, Sean)
Poslední dny před válkou
Když na konci června roku 1914 atentátník s vazbami na Srbsko zastřelil arcivévodu Františka Ferdinanda, nezdálo se, že by to ve světě způsobilo vážnější rozruch. Dokonce i Ferdinandův strýc, císař… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.