Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 detektivky Zrnko pravdy

Do malého městečka Sandoměře je na vlastní žádost přeložen prokurátor Teodor Szacki. Ačkoli do té doby policie vyšetřovala leda krádeže kola, po jeho příchodu se stane se vražda. Podaří se Szackimu vyšetřit, kdo za ní stojí?

Vražda před bývalou synagogou


Jsou mrazivé Velikonoce roku 2009. Prokurátor Teodor Szacki opustil po milostném románku svou rodinu – manželku a dospívající dceru Helenku – a spolu s ní i pozici uznávaného vyšetřovatele varšavské prokuratury.

Čerstvě rozvedený Szacki byl na vlastní žádost přeložen do Sandoměře, která v minulosti nechvalně proslula antisemitskými pogromy a nesmiřitelnými vztahy mezi polskými a židovskými sousedy. U bývalé synagogy je nalezeno tělo nahé ženy s pořezaným hrdlem. Szacki coby jediný místní prokurátor, který není s rodinou oběti nijak spojen, dostane za úkol vraždu vyšetřit. Přestože doma ve Varšavě byl uznávaným odborníkem a profesionálem, v novém prostředí si takové postavení musí teprve vydobýt.

Pro Szackého, který si po pár měsících na maloměstě uvědomuje, že jeho odchod z Varšavy byl osudová chyba, se případ stává šancí, jak skoncovat s pocitem osamělosti a prázdnoty. Zjišťuje, že i na počátku 21. století mohou ožívat dávné zločiny a antisemitské stereotypy, obzvláště pak legendy o krvežíznivých Židech a jejich křesťanských obětech. Houževnatý prokurátor se usilovně snaží dopídit „zrnka pravdy“, jež leží ukryto na dně spletitých vztahů mezi obyvateli města…

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Zrnko pravdy.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte polskou detektivku o hledání zrnka pravdyDo soutěže bylo odesláno 1438 tipů.

Kdo vyhrál?

Nellinka (1438), vrbik5 (1438)

Správná odpověď

Jak se jmenuje první kniha Zygmunta Miłoszewskiho?
Interkom
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeZrnko pravdy (Miłoszewski, Zygmunt)
Jsou mrazivé Velikonoce roku 2009. Prokurátor Teodor Szacki opustil po milostném románku svou rodinu — manželku a dospívající dceru Helenku — a spolu s ní i pozici uznávaného vyšetřovatele varšavské… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.