Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 5 knih V Božím podzemí

Příběh ze života rumunského faráře vypráví o víře a naději uprostřed nelidského a krutého věznění. I přes těžký osud si dokázal udržet naději a dokonce i vtip, čímž udržel vyhlídku na lepší zítřky i v mnoha svých spoluvězních. Pojďte si o knihu a současně i e-knihu s věnováním zasoutěžit.

Pastor uvězněný v komunistickém kriminálu


Luterský farář Richard Wurmbrand odmítl v období hluboké totality veřejně chválit komunistický režim a podrobit se jeho diktátu. Je uvězněn a společně s ostatními nepřáteli režimu vystaven mučení, o kterém obyvatelé svobodného světa nemají ani tušení. Čtrnáct let se Richard Wurmbrand snaží předávat ostatním svoji křesťanskou naději, a pobízet je, aby hledali útěchu, která je skryta v Bohu. Užívá k tomu nejrůznější prostředky včetně morseovky. Později onemocní tuberkulózou a jako nevyléčitelný pacient je odložen na "pokoj smrti". Jeho zdravotní stav je fatální: pokročilé stadium tuberkulózy, hnisající rány od bičování a bití. Ale i za takových okolností posiluje umírající vězně. Třebaže je sám trýzněn vzpomínkami na opuštěnou manželku a nedospělého syna, dokáže své zoufalé spoluvězně rozptýlit a rozesmát anekdotami či veselými příběhy. Když je později komunisty lákán, aby se výměnou za propuštění stal jejich informátorem, odolá i tomuto pokušení. Po všeobecné amnestii v roce 1964 se farář Wurmbrand konečně dostává na svobodu. A protože rumunští komunisté dychtí po západních valutách, svolí, aby byl i tento jejich rozhodný oponent vykoupen na Západ díky iniciativě jedné skandinávské misie. Ve svobodném světě se Richard Wurmbrand stává živým hlasem, který se rezolutně zastává křesťanů pronásledovaných za Železnou oponou.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Stefanos vám přinášíme soutěž,
ve které pět z vás může vyhrát knihu a současně i e-knihu V Božím podzemí.

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o příběh rumunského pastoraDo soutěže bylo odesláno 780 tipů.

Kdo vyhrál?

simi.tom (780), Anicka59 (780), Gerd Muller (780), rebo (780), Hojaro (783)

Správná odpověď

Kolik knih napsal Richard Wurmbrand?
více než dvacet
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeV Božím podzemí (Wurmbrand, Richard)
Luterský farář bojuje proti komunistickému režimu a je vystaven dlouhému věznění a krutému mučení. Přes všechny útrapy si zachovává pevnou víru, kterou šíří i ve vězení. Po svém propuštění bojuje… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.