Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 5 knih Kulky a opium

Přestože se vše odehrálo na Náměstí nebeského klidu, pohoda zde 4. června 1989 rozhodně nepanovala. Mírová demonstrace byla krvavě rozprášena armádou, což si vyžádalo nespočet nevinných obětí. Pojďte si je připomenout v této knize.

Krutá daň za vlastní názor


Časně ráno 4. června 1989 mobilizovala čínská vláda lidovou armádu, aby potlačila mírovou demonstraci desetitisíců studentů, kteří požadovali větší svobodu a demokracii. Na Náměstí nebeského klidu pak armáda zmasakrovala tisíce lidí, což vyvolalo vlnu zděšení. Čínská vláda nikdy nezveřejnila, kolik lidí rozjezdily tanky, kolik studentů bylo zastřeleno nebo ubito k smrti. Liao I-wu, který krveprolití předjímal ve své básni napsané den před vlastním masakrem a byl za její uveřejnění na čtyři roky odsouzen do žaláře, vedl potají rozhovory s očitými svědky a příbuznými obětí. Vzniklo tak šokující i dojímavé svědectví o nepochopitelných událostech 4. června a statečných lidech, kteří zaplatili za svoje přesvědčení životem.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Mladá fronta vám přinášíme soutěž, ve které pět z vás může vyhrát knihu Kulky a opium.



Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte knihu o krvavém červnu 1989



Do soutěže bylo odesláno 733 tipů.

Upozorňujeme soutěžící, aby dodržovali Pravidla soutěží! Množí se případy násobné účasti z jedné IP adresy a mnoho z účastníků soutěží stále nemá vyplněnu adresu pro doručení. Takové bohužel musíme ze soutěže vyřadit a zbytečně tak o výhru přichází. Děkujeme za pochopení.

Kdo vyhrál?

ALk (735), veam (742), charles88 (743), babca52 (752), jitka14 (752)

Správná odpověď

Na kolik let byl odsouzen Wu Wen-ťien?
na 7 let
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeKulky a opium ( I-wu, Liao)
Časně ráno 4. června 1989 mobilizovala čínská vláda lidovou armádu, aby potlačila mírovou demonstraci desetitisíců studentů, kteří požadovali větší svobodu a demokracii. Na Náměstí nebeského klidu pak armáda zmasakrovala tisíce… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.