Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 detektivky Poslední píseň z Isfahánu

Detektivní příběh z íránského Isfahánu, kde platí absurdní zákaz – ženy nesmí zpívat na veřejnosti. A právě toto rozhodnutí stojí život dvě mladé zpěvačky, které někdo zavraždí. Ponořte se s námi do temného příběhu.

Vrah si vybírá zpěvačky z Isfahánu


Šáh padl a Islámská republika zakázala ženám zpívat na veřejnosti. Roxana, známá popová zpěvačka, musela z Íránu uprchnout. Přesto se však ještě jednou po letech vrací do rodného města Isfahánu, aby tam potají uspořádala svůj poslední koncert. Její mrtvola je nalezena v opuštěném divadle, na místě činu leží hedvábné tulipány, symbol mučedníků revoluce. O čtyřiadvacet hodin později je zabita jiná isfahánská zpěvačka a vedle mrtvého těla se opět objeví kytice květů.
Mona, liberální porodní asistentka a Roxanina přítelkyně z dětství, si začne klást otázky. Kdo mohl chtít tyto ženy umlčet? A nemohly by vraždy, které připomínají práci sériového vraha, být ve skutečnosti zástěrkou politických zločinů?
V tu chvíli přichází na scénu Narek, mladý novinář, který vyrostl ve Francii, ale pochází z Íránu. Využije svého dvojího občanství a přijede podat svědectví o zemi rozbouřené po nedávných zmanipulovaných prezidentských volbách. Když se však ponoří do vyšetřování případu takzvaného tulipánového vraha, začne odhalovat nečekaně temný příběh.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Poslední píseň z Isfahánu.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte detektivní knihu až z dalekého ÍránuDo soutěže bylo odesláno 1397 tipů.

Kdo vyhrál?

vrbik5 (1397), rebo (1398)

Správná odpověď

Kde žije autorka knihy Naïri Nahapétianová?
ve Francii
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizePoslední píseň z Isfahánu (Nahapétianová, Nairi)
Fascinující detektivní thriller ze země, kde mají ženy zakázáno zpívat. Šáh padl a Islámská republika Írán zakázala ženám zpívat na veřejnosti. Roxana, známá populární zpěvačka, musela z Íránu uprchnout. Přesto se… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.