Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Franze Kafky Zámek

Nově vydaný groteskně absurdní román Zámek od Franze Kafky by neměl chybět v knihovně žádného literárního gurmána, takže pokud jej ještě nemáte, neváhejte a zapojte se do naší soutěže.

Tajemný zámek v mlze


Hlavním hrdinou románu Zámek je mladý zeměměřič K.. Přijíždí neznámo odkud do neznámé vesnice, aby zde provedl geodetické měření. Brzy si všimne, že mu místní obyvatelé nevěří a bojí se ho. Situaci zpočátku příliš nerozumí, ale postupně pochopí, že celý zdejší život ovlivňuje prostřednictvím různých více či méně významných byrokratů tajuplný zámek nad vesnicí. Proč ten, kdo ho do vesnice povolal, mu najednou začíná házet klacky pod nohy? Absurdně groteskní Kafkův román patří mezi jeho vrcholná díla. Do dnešních dnů má tato kniha stovky, ne-li tisíce fascinujících výkladů a je naprosto jisté, že nenechá v klidu ani současného čtenáře, protože Kafka ve své rozporuplnosti – to je XX. století, kam všichni alespoň jednou nohou patříme.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Omega vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Zámek.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o slavný román Franze KafkyDo soutěže bylo odesláno 1051 tipů..

Kdo vyhrál?

irenajak (1051), janasv (1052), zzuzza (1054)

Správná odpověď

Jak se jmenovaly sestry, u kterých K. dočasně bydlel??
Olga a Amálie
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeZámek (Kafka, Franz)
Hlavním hrdinou románu Zámek je mladý zeměměřič K. Přijíždí neznámo odkud do neznámé vesnice, aby zde provedl geodetické měření. Brzy si všimne, že mu místní obyvatelé nevěří a bojí se… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.