Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 biografie Člověk Jágr

Jaromír Jágr je fenomén českého hokeje, bez kterého si většina fanoušků nedokáže národní tým ani představit. Pojďte si přečíst, jak se slavný hráč dostal až mezi největší hvězdy hokeje, jako jsou Wayne Gretzky a Mario Lemieux.

Z malého chlapce hokejovou legendou


Že je Jaromír Jágr sportovním gigantem, který má zlato z olympiády 1998 v Naganu, pyšní se dvěma tituly mistra světa a vlastní dva prsteny za zisk Stanley Cupu s Pittsburgh Penguins, fanoušek hokeje dobře ví. Autor i proto záměrně upouští od běžného životního portrétu výjimečného sportovce, který proslavil Česko více než stovka vládních delegací. Snaží se vstoupit nejlepšímu hokejistovi světa konce minulého století a držiteli vysoce prestižního ocenění pro nejužitečnějšího hráče NHL, Hart Trophy za rok 1999, kdy Jágra experti povýšili na úroveň velikánů Wayna Gretzkého i Maria Lemieuxe, do jeho neobyčejně obsažné duše.

Jako malý chlapec vysloví sen, že chce být jednou nejlepším hokejistou světa –  a on se jím skutečně stane. Kde jsou prameny ojedinělých schopností a kořeny sportovní mimořádnosti. Jak je možné, že obyčejný venkovský synek, Jarda z Hnidous u Kladna, dobyde Ameriku a v Avantgardu Omsk si získá i Rusko a v dresu se lvíčkem vyhraje své druhé světové zlato! Stojí za jeho úspěchem stejnojmenný otec, čím obohatil jeho fenomenální geny? Je opravdu největší ženou Jaromírova života maminka, jak se píše? Čím tak lidsky vyspěl a zmoudřel, jak se vzdělal?

Autor se ptá a také na tyto a jiné otázky odpovídá společně s osobnostmi, kteří s Jaromírem pracovali, jako jeho osobní kouč Marian Jelínek, a hráli, mezi jinými Martin Straka, anebo ho měli možnost blíže poznat. Hovoří o něm osobnosti světového hokeje, včetně Lemieuxe a Gretzkyho, ale také Alois Hadamczik a Vladimír Růžička. Kniha se ke čtenáři dostává v doplněném, plně aktualizovaném vydání a také v symbolickém čase před mistrovstvím světa v hokeji 2014 v Bělorusku.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum.cz vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Člověk Jágr.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte biografii o hokejové hvězdě Jaromíru JágroviDo soutěže bylo odesláno 807 tipů.

Kdo vyhrál?

Ivena (807), LUKAN (808), rebo (808)

Správná odpověď

V kolika letech začal Jaromír Jágr chodit do hokejové přípravky?
v pěti letech
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeČlověk Jágr (Čermák, Petr)
Hokejová bible
Upravené vydání k MS v ledním hokeji 2014 Že je Jaromír Jágr sportovním gigantem, který má zlato z olympiády 1998 v Naganu, pyšní se dvěma tituly mistra světa a vlastní dva… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.