Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Malá

Malá Blanka Marka fascinuje v mnoha ohledech. Není to jen pozitivní nálada, kterou kolem sebe šíří, ale také fakt, že umí ve svém věku číst a vybírá si ty nejnáročnější tituly. Přečtěte si příběh holčičky, která je jiná než ostatní pozemské děti.

Děvčátko, které jako by nebylo z našeho světa


Podle běžných měřítek je Blanka malé děvčátko ze sociální rodiny, jakých jsou v Praze tisíce. Otec alkoholik, maminka dlouhodobě upoutaná na nemocniční lůžko. Čím je však toto sotva pětileté děvčátko doopravdy? Skutečně přišlo na Zem z planety Nauhir, o které tak často nadšeně vypráví?

To se podaří poodhalit Markovi, majiteli obchodního domu s výmluvným názvem Svět. Ten se jednoho dne setká s nevšedním děvčátkem, které do obchodního domu nepřichází kvůli hračkám či sladkostem, ale aby si četlo v knihách. Přitom si vybírá tituly, jejichž tematika je obtížně srozumitelná i mnohým dospělým.

Blance nečiní problém nahlížet do zdánlivě složitých zákonitostí světa a srozumitelně své poznatky předávat dál. Spolu se svým zvířecím kamarádem, morčetem Griz-Lim, navštěvuje dětská hřiště, nemocnici a další místa, všude šíří radost a naději.

Marek i jeho žena Kristýna si děvčátko, které jakoby snad ani nebylo z tohoto světa, rychle oblíbí. Když zjistí, že ve svém útlém věku začalo tvořit knihu o svých zkušenostech s životem na Zemi, rozhodnou se jí pomoci s jejím dokončením a následně i vydáním…

Více o této knize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci s autorem Michalem Čagánkem vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Malá.


Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte zde.Do soutěže bylo odesláno 1098 tipů.

Kdo vyhrál?

porthos (1098), Hojaro (1098), Standa733 (1100)

Správná odpověď

Kdo nepokřtil první vydání knihy Malá?
Eva Holubová.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeMalá (Čagánek, Michal)
Poetický příběh v duchu tradice Malého prince A. de Saint-Exupéry. Podle běžných měřítek je Blanka malé děvčátko ze sociální rodiny, jakých jsou v Praze tisíce. Otec alkoholik, maminka dlouhodobě upoutaná na… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.