Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Chlapec, který přežil pochod smrti

Původně sepsal Pavel Taussig svůj životopis pro svého syna, ale postupně ho doplnil o poznámky, dobové materiály a také přepis původního deníku, který si psal o pobytu v koncentračních táborech, a vydal ho knižně. A vy si o něj můžete zahrát v naší soutěži.

Deníky z koncentračního tábora


V roce 1981 sepsal Pavel Taussig pro svého staršího syna k jeho jedenáctým narozeninám svůj životopis. To proto, že i jemu bylo jedenáct, když se ocitl v Osvětimi. Poté přežil ještě tábory Mauthausen, Melk a Gunskirchen a pochod smrti. Při popisování zážitků použil jen své vlastní zápisky. Psal si deník a zážitky od zatčení přes koncentráky do osvobození tak, jak je měl v čerstvé paměti. S nikým se přitom o nich nebavil, psaním si krátil dlouhou chvíli v nemocnicích v Rakousku, kdy byl ještě přesvědčený, že ani jeden z rodičů válku nepřežil. Postupně pak Pavel Taussig text doplnil o poznámky, dokumenty vystavené v koncentračních táborech a těsně po osvobození i o přepis původního deníku, který psal od 4. května 1945 do 27. 7. 1945.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Cosmopolis vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Chlapec, který přežil pochod smrti.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte životopis muže, který přežil pochod smrtiDo soutěže bylo odesláno 1318 tipů.

Pro současné hlasování z několika účtů na jedné IP adrese jsme byli nuceni vyřadit některé soutěžící. Prosím, dodržujte Pravidla soutěží!

Kdo vyhrál?

magic11 (1318), kopretinar (1318), kADEL (1321)

Správná odpověď

Ve kterém roce Pavel Taussig emigroval?
V roce 1968.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeChlapec, který přežil pochod smrti (Taussig, Pavel)
… a natruc jsem neumřel!
V roce 1981 sepsal Pavel Taussig pro svého staršího syna k jeho jedenáctým narozeninám svůj životopis. To proto, že i jemu bylo jedenáct, když se ocitl v Osvětimi. Poté přežil… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.