Cuba Libre

Kdo nezažil, nepochopí, kdo neviděl, neuvěří

zobrazit info o knize
Nakladatelství Jota
Doporučená cena 358 Kč

O knize

Cuba Libre není román - přesto v sobě má řadu silných příběhů. Cuba Libre není dokument - ale o životě současné Kuby se v knize dozvíte mnohem víc než ze stohu novin. Cuba Libre není ani klasický cestopis, protože při jeho čtení nebudete zdolávat vrcholy, trmácet se terénem ani zápolit s živly. Zato vám Cuba Libre řekne mnoho o tom, jak, kam a proč stojí za to cestovat.
Cuba Libre je knížka plná svobody, radosti a žízně... po životě. A někdy pochopitelně i žízně po kubánském rumu a velké životní lásce.

Petr Horký a Miroslav Náplava se na Kubu vrátili už několikrát. Nyní se s vámi o svou cestovatelskou lásku podělí způsobem jim vlastním - s plným nasazením, s řadou příběhů tak neuvěřitelných, že je přináší jenom život, s postřehy, kterých si všimne jen zkušený cestovatel nebo zvědavý kluk. A těmi autoři jsou. Jejich zážitky jsou plné smyslných žen, Ernesta Hemingwaye, hospodských příhod, komunistických absurdit, animistického náboženství, hudby a hlavně desítek kubánských osudů pestrých tak jako celý „ostrov svobody“. A to, že se téměř stejně jako o Kubě dozvíte v této knize i o vztazích mezi muži a ženami, vás v tomto barevném, rozpustilém a nevázaném koktejlu „Cuba Libre“ už ani nepřekvapí...

Knize byla udělena prestižní mezinárodní Cena E. E. Kische za významné dílo literatury faktu, vydané v roce 2006.
1. místo * kniha CUBA LIBRE * vítěz jubilejního 10. ročníku festivalu GO KAMERA v kategorii Cestovatelské publikace.

Kniha CUBA LIBRE se umístila mezi třiceti nejlepšími česky psanými cestopisy ve čtenářské anketě vyhlašované cestovatelským portálem HedvabnaStezka.cz a časopisem GEO.

Další dotisk prvního vydání úspěšného titulu vyšel 18. listopadu 2010.

296 + 40 stran | vázaná s přebalem | 162 × 229 mm

Doporučení:
Share