Coco Chanel a Christian Dior

chanel_dior_do_kabelky
Jedna žena a jeden muž: Coco Chanel a Christian Dior. Zvučná jména známá po celém světě. Přečtěte si životní příběhy těchto dvou významných osobností, nadšeni budou nejen milovníci módy. Odkud pocházeli? A čím se proslavili? Vše se dozvíte!

Knihy vydalo nakladatelství Slovart ve své edici Do kabelky.
Nakladatelství Slovart vydalo již více než 1000 českých titulů, a to licenčních knih předních světových nakladatelů (např. Dorling Kindersley, Könemann, Taschen, Gallimard). Dále vydává knihy domácích autorů převážně z oblasti dětské a populárně naučné literatury např. Naše vlast, Encyklopedie naší přírody s trvalou snahou, aby měly reálnou perspektivu prosadit se i v zahraničí. Za poslední roky si Nakladatelství Slovart výrazně upevnilo pozici na českém knižním trhu, o jeho knihy je i velký mediální zájem a patří mezi nejvyhledávanější nakladatelství ze strany tuzemských i zahraničních obchodníků, běžných zákazníků i autorů.

Nejprve se díky spisovatelce Emmě Baxterové-Wrightové a její knize Chanel do kabelky seznámíte s osudem Coco Chanel. Na světě po sobě zanechala nesmazatelnou stopu a její životní příběh ještě může inspirovat spoustu žen!

Coco Chanel, tvůrkyně jednoho z nejprůkopničtějších módních stylů, jaké svět kdy viděl – malých černých, kabátků z buklé a lodiček s barevně odlišnou špičkou – byla ve své době revolucionářkou. Inspirovaná vlastním životním příběhem dala ženám přesně to, po čem toužily, ještě předtím, než si uvědomily, že to potřebují. Převzala základní prvky pánského šatníku a vytvořila demokratický styl odívání, jenž jim konečně přinesl svobodu, rovnost a decentní klasiku.

Kniha Chanel do kabelky oslavuje život a celoživotní dílo této vlivné módní návrhářky. Mapuje její vzestup z chudobného prostředí přes globální úspěch značky, která expandovala od oděvů k parfémům, bižuterii a doplňkům, až k odkazu, jenž nepřestává žít dodnes. Dokonce i nyní, mnoho let po své smrti, zůstává Coco neodmyslitelným symbolem módního domu Chanel.

Chanel do kabelky

Autorka: Emma Baxterová-Wrightová
Přeložila: Hana Březáková

Počet stran: 165
Vazba: vázaná
Formát: 130×185 mm
ISBN: 978-80-276-0788-4
Doporučená cena: 349 Kč

Přečtěte si více o knize Chanel do kabelky.

Ukázka z knihy

Chanel_do_kabelky

Nezapomeňte si prohlédnout další ukázky.

O autorce

Emma Baxterová-Wrightová je britská spisovatelka. Kromě Chanel do kabelky napsala např. i 1001 rad, jak vypadat mladší.

———————-

Karen Homerová vám ve svém díle Dior do kabelky představí Christiana Diora. Jakých dosáhl úspěchů? A jak vznikla značka nesoucí jeho jméno?

Raketový vzestup Christiana Diora do nejvyšších pater pařížského módního světa tvoří jeden z nejúžasnějších příběhů v dějinách módy. Dior – se zkušenostmi galeristy, moderní vizí a respektem k tradicím francouzské haute couture – vstoupil na scénu v roce 1947 jako tvůrce siluety new look a přinesl revoluční proměny do způsobů, jimiž se ženy oblékají, nakupují a vnímají samy sebe.

Kniha Dior do kabelky vypráví o mládí Christiana Diora, vzniku značky, která nese jeho jméno, triumfech sklízených na přehlídkových molech i na červených kobercích a vývoji, jímž firma prošla po smrti svého zakladatele. Odborně sestavený výběr fotografií, doplněný zasvěceným textem uznávané módní žurnalistky Karen Homerové, provází čtenáře po cestě, kterou dosud urazila značka symbolizující nádheru, vzrušení a ženskost.

Dior do kabelky

Autorka: Karen Homerová
Přeložil: Barbara Hajná

Počet stran: 160
Vazba: vázaná
Formát: 130×185 mm
ISBN: 978-80-276-0798-3
Doporučená cena: 349 Kč

Přečtěte si více o knize Dior do kabelky.

Ukázka z knihy

 Dior_do_kabelky

Podívejte se i na další ukázky.

O autorce

Karen Homerová žije v Londýně a píše o módě například pro deníky The Times a The Telegraph a časopisy Vogue a Elle. Je rovněž autorkou několika knih, z nichž česky vyšla MódaKompletní obrazový průvodce světem stylu.

Zdroj informací: nakladatelství Slovart

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeDior do kabelky

Homerová, Karen

Slovart, 2023

zobrazit info o knizeChanel do kabelky

Baxterová-Wrightová, Emma

Slovart, 2023

Napsat komentář