Vyhrajte dramatický pokus o návrat vlčat do divočiny

Deti lesa
Když se dva mladí vlci Ulisse s Achillem dostanou do záchranné stanice, jejich naděje na návrat do divoké přírody je mizivá. Ovšem Elisa s kolegy se o to chtějí alespoň pokusit a vy si můžete přečíst, zda se jim to podaří.

Cesta za svobodou

Opuštěné je našli v lese, poté byli svěřeni do péče Elise a dobrovolníkům ve stanici Monte Adone – zařízení v Apeninách u italské Boloni, v němž se o nalezená zraněná divoká zvířata starají. Vlčata by tak měla zůstat v zajetí až do konce svého života, protože pokud vlci vyrůstají v blízkosti člověka, neosvojí si jazyk a zákony smečky a bez jejich znalosti by v přírodě nepřežili. Elisa s kolegy ze záchranné stanice se o to ovšem chtějí pokusit. Možná trochu bláhově se snaží vrátit lesu jeho děti a umožnit tak vlkům žít volně ve svém přirozeném prostředí.

Jejich odvážné úsilí vrátit vlky na svobodu Giuseppe Festa sleduje krok za krokem. Patnáct měsíců s nimi stráví v takřka nedotčených Apeninách, sdílí jejich nadšení a hluboce prožívá zklamání. Ulisseovo a Achillovo dobrodružství citlivě zachycuje až k nečekanému závěru.

Dokumentární příběh Děti lesa se čte stejně poutavě jako román. Giuseppe Festa detailně přibližuje chování vlků, divokých a často mytizovaných zvířat, a opěvuje kouzlo přírody, kterou ovšem nepopisuje nijak romanticky, dokáže ukázat i její drsnou tvář, a to bez mýtů a jakýchkoliv předsudků. Autor zachycuje touhu vlků po svobodě a čtenáře si umí získat svou láskou, obavami a pochybnostmi stejně jako velkým porozuměním a respektem, který si tato fascinující zvířata zaslouží.

 

Děti lesa

Autor: Giuseppe Festa

Vydalo: nakladatelství Kazda
Překlad: Barbora Šupíková
Počet stran: 208
Vazba: pevná
Vydáno: 10/2020
ISBN: 978-80-88316-96-1

Přečtěte si více o knize Děti lesa, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum. A nezapomeňte také na náš článek.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

Vyhrajte knihu Děti lesa

Vlčata, která se dostanou do některé ze záchranných stanic, se obvykle už do volné přírody nevrátí, protože v blízkosti lidí si nemohou osvojit tolik potřebné dovednosti pro přežití. Ulissea s Achillem by čekal stejný osud, kdyby neměli štěstí v neštěstí. Smečka je sice opustila, ale Elisa s kolegy ze záchranné stanice Monte Adone jsou odhodláni udělat vše pro to, aby nemuseli strávit celý život v zajetí. Sami přinesou velkou oběť, ale bude to k úspěchu stačit? To si přečtěte v dokumentárním příběhu, ve kterém Giuseppe Festa bez příkras popisuje drsnou přírodu nedotčených Apenin, chování vlků i pocity jejich lidských zachránců.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Děti lesa vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Děti lesa
probíhá od 3. do 9. ledna 2021.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 dokumentární knihy Děti lesa

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeDěti lesa
Dva vlci na cestě za svobodou

Festa, Giuseppe

Kazda, 2020

Napsat komentář