Získejte hon na vraha se zálibou v rusovláskách

odlozena-spravedlnost-perex
Když vyhasne mladý život, je to vždy tragédie a policie se snaží dopadnout pachatele co nejrychleji. Není však možné, že během svého vyšetřování něco přehlédli jen proto, aby případ brzy uzavřeli? Ne vždy je totiž vše tak, jak to na první pohled vypadá.

Co když byl odsouzen nevinný?

Kdosi nemilosrdně rozhodl o osudu krásné rusovlasé gymnazistky Lenky. Je však pachatelem drogově závislý zkrachovalý malíř, který byl postaven před soud? Sedm různých aktérů soudního procesu představí během jediného dne svůj osobní pohled na sedmnáctiletou Lenku i na obžalovaného malíře. Každý z nich má v hlavě několik indicií, které mohou vnést do případu nové světlo. Jenomže tyto důležité informace u soudu nezazní.

Teprve později se indicie postupně dozvídá muž přezdívaný Seržant, pomáhající kamarádovi Puťákovi při pátrání po unesené mladší sestře, rusovlasé Pavlínce. Existuje snad spojení mezi zmizením Lenky a pohřešováním dalších krásných dívek s vlasy barvy medu? Žije v Praze mezi námi bez povšimnutí sériový vrah? Odloží se spravedlnost na neurčito, nebo jí bude učiněno zadost?

 

Odložená spravedlnost

Autor: Petr Čepek

Vydalo: nakladatelství Cosmopolis
Počet stran: 368
Vazba: pevná
Vydáno: 9/2020
ISBN: 978-80-271-1059-9

Přečtěte si více o knize Odložená spravedlnost, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Cosmopolis. A nezapomeňte si také přečíst krátkou ukázku.

Nakladatelský dům Grada, největší vydavatel odborné literatury, rozšířil v roce 2015 své portfolio o značku Cosmopolis. Tato značka vám přináší kvalitní světovou a českou beletrii. Nabízí všem čtenářům ty nejlepší knihy z celého světa, strhující příběhy, napínavá dramata, ale i romantiku a zábavu.

 

Ukázka z knihy

Dívka kdysi slyšela, že v mezních situacích člověk dokáže vyvinout obrovskou sílu. Není to pravda. Několikrát se pokusila vzepřít, nečekaně mu píchnout prsty do očí, prudce ho nakopnout kolenem do slabin nebo mu alespoň poškrábat obličej. Nikdy neuspěla. Pokaždé její útok včas zachytil a snadno odrazil. Hned poté následovala krutá odplata. Nelítostný trest ji čeká rovněž za to, když na muže bez dovolení promluví. Má přikázáno mlčet, zatímco on samozřejmě mluvit smí. Ve chvílích, kdy s jejím tělem dělá, co se mu zlíbí, potměšilým hlasem vypráví o dívčině budoucnosti. O její smrti, jež se neodvratitelně blíží. Zmučené děvče se snaží neposlouchat, neslyšet příšerné informace o vlastním osudu, jehož neomezeným pánem je věznitel. (str. 8)

 

O autorovi

petr-cepekPetr Čepek se narodil v roce 1960 v Jičíně. Rodina se mnohokrát stěhovala a přes Hořice v Podkrkonoší a Slaném nakonec skončil v Praze. Ve svých devíti letech se začal věnovat stolnímu tenisu, ve kterém to v pouhých třinácti letech dotáhl až na mistra republiky (tento titul ještě několikrát obhájil). V Praze také absolvoval Právnickou fakultu University Karlovy a většinu života se úspěšně věnoval obchodnímu a korporátnímu právu. Je šťastně ženatým otcem tří dětí, přičemž manželka Kateřina bývá první čtenářkou i kritičkou jeho literárních výtvorů. Psaní a publikování krátkých povídek se věnuje už bezmála třicet let a po románě Sametové iluze je Odložená spravedlnost jeho druhým publikovaným dílem u nakladatelství Grada.
(Zdroj informací a fotografie: nakladatelství Cosmopolis)

 

Vyhrajte knihu Odložená spravedlnost

Sedmnáctiletá studentka Lenka měla celý život přes sebou, když se kdosi rozhodl vzít její osud do vlastních rukou. Policie má jasno a před soud postaví drogově závislého zkrachovalého malíře. Když však zmizí další typově podobná dívka, vyvstane otázka, zda byl odsouzen skutečný pachatel, nebo po Praze dál běhá sériový vrah. Začtěte se do detektivního příběhu Petra Čepka, v němž se dozvíte pravdu.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Cosmopolis vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Odložená spravedlnost vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Odložená spravedlnost
probíhá od 10. do 23. listopadu 2020.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 krimi knihy Odložená spravedlnost

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeOdložená spravedlnost
Kde ji máme hledat?

Čepek, Petr

Cosmopolis, 2020

Napsat komentář