Mimořádně aktuální společenská satira

Hladovi a syti
Uprchlická krize patří mezi jedno z nejožehavějších témat, které rozděluje nejen politiky, ale i veřejnost. Média se tomuto tématu věnují a často zkreslují holou skutečnost. Odhalit reálný stav pomůže román mající podobu společenské satiry.

Máte na uprchlickou (nebo i jakoukoli jinou) krizi jasný názor a nic už vás nemůže překvapit? Jak hluboce se mýlíte.
Kniha Hladoví a sytí je mimořádně aktuální společenská satira: Odhaluje cynickou senzacechtivost médií, která v zájmu vyšší sledovanosti a vyšších příjmů z reklamy manipulují čtenáři i událostmi. Pranýřuje politiky, kteří ukájejí své osobní ambice a sledují jen stranické cíle a volební preference. Hladoví a sytí začínají tam, kde končí veškerá legrace.
Německo uzavřelo svou jižní hranici, aby zabránilo přílivu azylantů. Na Sahaře vznikají obrovské uprchlické tábory, v nichž čekají miliony uprchlíků na vyřízení žádosti o azyl. Čekají a čekají… tak dlouho, že by vlastně celou trasu mohli urazit pěšky, kdyby to neznamenalo jistou smrt.
Když největší africký tábor navštíví hvězdná německá moderátorka, mladý uprchlík Lionel okamžitě zavětří jedinečnou příležitost: Spolu s dalšími 150 000 nešťastníky využije zájmu televizního publika a vyrazí na pěší pouť do Evropy. Kráska a uprchlíci se stanou hitem, soukromá televize jásá nad rekordní sledovaností a milionovými příjmy z reklamy. A co na to německá vláda a politici? Bezradně doufají, že se problém vyřeší sám od sebe. Uprchlíci se ale blíží a ministr vnitra se ocitá pod stále silnějším tlakem. Ať je nechá dojít až do zaslíbeného Německa, nebo je násilím zastaví, vše bude špatně. Co může způsobit jedno chybné rozhodnutí ctižádostivého politika? Jak média ovlivňují společenské dění a veřejné mínění?
Nový román autora knižního hitu Už je tady zas je mimořádně aktuální společenská satira, radikální, skličující i komická zároveň.

Ukázka z knihy

Uprchlík se naschvál pokouší kráčet co nejnormálněji, což není snadné, protože se necítí normálně. Nedokáže říct, zda takhle jeho chůze působí přirozeněji. Ví jenom, že se mu normální chůze nedaří také kvůli pohledům ostatních. Znervózňují ho. Vtáhne trochu hlavu mezi ramena, ale to je špatně, hned to pozná podle reakcí. Nejspíš teď vypadá jako hrbatý čáp. Radši vypnout hruď, hlavu zpříma a usmívat se. (str. 13)

Hladoví a sytí

Autor: Timur Vermes
Přeložila: Michaela Škultéty

Počet stran: 464
Vazba: vázaná
Formát: 140×220 mm
ISBN: 978-80-257-3246-5
Doporučená cena: 448 Kč

 

Knihu Hladoví a sytí vydalo nakladatelství Argo. Můžete si přečíst další ukázku.

O autorovi

Timur Vermes se narodil v roce 1967, jeho matka byla Němka, otec Maďar, který ze své vlasti uprchl po potlačeném povstání v roce 1956. Vermes vystudoval historii a politologii, působil jako novinář a ghostwriter. Jeho prvotina, román Už je tady zas (naše recenze), se stala hitem nejen v Německu – překladová práva se prodala do více než 40 zemí. Český překlad vyšel v roce 2013. Kniha se stala předlohou stejnojmenného filmu, který jen za prvních 8 týdnů zhlédlo přes 2,3 milionů Němců.

Zdroj informací: nakladatelství Argo


Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992. Jeho hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokáže seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů. Snaží se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeHladoví a sytí

Vermes, Timur

Argo, 2020

Napsat komentář