Zahrajte si o návod, jak mít zeleň doma i v srdci

Aby vas rostliny milovaly_uvodni
Když se obklopíme zelení a pečujeme o ni, má to blahodárný vliv nejen na životní prostředí, ale také na nás samotné. Péče o zeleň totiž probouzí radost a učí nás, jak se lépe starat i o sebe a své blízké.

Vypěstujte si dobrou náladu

Jakmile začnete pečovat o rostliny, naučíte se lépe starat i sami o sebe, své blízké i naši planetu. Vydejte se do světa rostlin a objevte, jak si můžete začít vytvářet svůj vlastní zelený koutek – a to jak doma, tak v mysli a v srdci.

Díky této inspirativní příručce získáte zcela nový vztah k rostlinám kolem sebe a naučíte se:

  • zastavit se a věnovat pozornost rostlinám ve svém okolí, dokonce i těm, které odvážně klíčí v prasklých chodnících
  • věřit, že rostliny jsou něčím víc než jen pěknou dekorací
  • pohlížet na svět z perspektivy zástupců rostlinné říše a přemýšlet o udržitelnosti
  • posloužit rostlinám tím, že poznáte, které druhy se hodí do vaší domácnosti, a vytvoříte pro ně přirozený biotop (bonus: ani jedna rostlina vám neuhyne!)

Začnete-li pečovat o zeleň, brzy vás pohltí uklidňující radost. Kromě těch samozřejmých výhod – krásy a čistšího vzduchu – se při pečování o rostliny vydáte na cestu všímavosti a přinese vám to ještě mnoho dalšího: díky rostlinám minimalizujete stres, sníží se vám krevní tlak a na svět se budete celkově dívat pozitivněji.

 

Aby vás rostliny milovaly

Autorka: Summer Rayne Oakes

Vydalo: nakladatelství Kazda
Překlad: Vendula Hlavová
Počet stran: 204
Vazba: pevná
Vydáno: 4/2020
ISBN: 978-80-88316-49-7

Přečtěte si více o knize Aby vás rostliny milovaly, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum. A nezapomeňte si také přečíst náš článek nebo si prohlédněte několik ukázkových stran: ukázka 1, ukázka 2 a ukázka 3.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

Vyhrajte knihu Aby vás rostliny milovaly

Když se Summer Rayne Oakes přestěhovala z pensylvánského venkova do rušného Brooklynu, uvědomila si, že se v betonové džungli necítí příliš dobře. Začala si proto svůj byt zkrášlovat rostlinami, které by mnohdy jinak skončily v popelnici, a vymýšlela pro ně originální umístění. Za více než deset let jich nashromáždila neuvěřitelné množství a navíc si uvědomila, jak blahodárný vliv má péče o zeleň i na ni samotnou. A právě o tomto zvláštním a oboustranně výhodném vztahu člověka s rostlinou si můžete přečíst a třeba se jím i nechat inspirovat.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Aby vás rostliny milovaly vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Aby vás rostliny milovaly
probíhá od 28. června do 4. července 2020.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 knihy Aby vás rostliny milovaly

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeAby vás rostliny milovaly
Vypěstujte si zelenou oázu doma i ve svém srdci

Oakes, Summer Rayne

Kazda, 2020

Napsat komentář