Získejte příběh nejen o složitostech dospívání

jak-vytvorit-zenu
Čtrnáctiletá Johanna Morriganová to doma nemá právě jednoduché, a navíc si ještě v jednom televizním pořadu utrhla nemalou ostudu. Proto se rozhodne, že zůstávat dále Johannou nemá smysl, a stvoří Dolly Wildeovou.

Dolly má jednu fatální chybu

Co byste dělali, kdybyste během dospívání zjistili, že to, co vás rodiče naučili, prostě nestačí?

Píše se rok 1990. Čtrnáctiletá Johanna Morriganová si v televizním pořadu utrhla tak příšernou ostudu, že už nemá žádný důvod být dál Johannou. A tak si vymyslí identitu Dolly Wildeové – hubaté gotičky a sexuální průzkumnice se zálibou v alkoholu! Chce zachránit svou chudou bohémskou rodinu tím, že se stane spisovatelkou – podobně jako Jo v románu Malé ženy nebo sestry Brontëovy, ale bez toho umírání v mladém věku.

V sedmnácti se opíjí, kouří a zkouší všechny druhy sexu. Pracuje pro hudební magazín, kde ve svých recenzích o šesti stech a méně slovech pitvá hudební skupiny.

Ale co se stane, když si Johanna uvědomí, že její Dolly má jednu fatální chybu? Stačí krabice plná nahrávek, stěna plná plakátů a hlava plná paperbacků k tomu, aby se dala stvořit dívka?

 

Jak stvořit dívku

Autorka: Caitlin Moranová

Vydalo: nakladatelství Host
Překlad: Petra Jelínková
Počet stran: 360
Vazba: brožovaná
Vydáno: 1/2016
ISBN: 978-80-7491-477-5

Přečtěte si více o knize Jak stvořit dívku, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Host. A nezapomeňte také na ukázku a náš článek.

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů.

 

Ukázka z knihy

Máma vysíleně kývne směrem ke kredenci, kde stojí dvě poloprázdné půllitrové lahve Guinnesse.
„Tohle přinesl domů. V kapse,“ povídá. „Spolu s tím tágem.“
Ukáže na kulečníkové tágo ukradené z hospody U Červeného lva, které stojí opřené o sporák. V našem domě působí stejně nepatřičně jako tučňák.
„Měl ho v kalhotách. Nechápu, jak to dělá,“ vzdychne. „Jedno už máme od minula.“
To je pravda. Stejné ukradené kulečníkové tágo už opravdu máme. Ale protože nám chybí kulečníkový stůl – ten nedokáže ukrást ani náš taťka –, Lupin to první ukradené tágo používá jako Gandalfovu hůl, když si hrajeme na Pána prstenů. (str. 17)

 

O autorce

caitlin-moranovaCaitlin Moranová (nar. 1975) je britská novinářka a televizní moderátorka. Už v osmnácti letech uváděla na britském televizním kanálu Channel 4 pořad o pop music Naked City. Následujících osmnáct let své kariéry se věnovala psaní do deníku The Times – přispívala jako recenzentka i jako autorka nejčtenější rubriky, satirického sloupku o slavných osobnostech s názvem Celebrity Watch. V roce 2010 získala publicistickou cenu Columnist of the Year udělovanou v rámci British Press Awards, nejprestižnějších ocenění britského tisku. Čtenáře si získala rovněž knihou Jak být ženou (2011; česky Host 2012), jež byla při udílení National Book Awards 2011 vyhlášena Knihou roku a již deník New York Times zařadil do svého seznamu bestsellerů. Úspěšná je i její druhá kniha – sbírka sloupků Morantologie (2012; česky Host 2014).
(Zdroj informací a fotografie: nakladatelství Host)

 

Vyhrajte knihu Jak stvořit dívku

Johanna není příliš hezká a po fiasku v televizi navíc působí dost praštěně, takže v podstatě nevidí důvod, proč dále zůstávat Johannou. Vytvoří si proto novou identitu, kterou pojmenuje Dolly Wildeová. Je to hubatá gotička a sexuální průzkumnice, která holduje alkoholu a zároveň touží finančně zabezpečit svou rodinu tím, že se vrhne na spisovatelskou dráhu, což jako mnoho dalších jejích plánů záhy ztroskotává. Pokud tedy nepočítáte její recenze o šesti stech a méně slovech pro hudební magazín. Jenže Johanna si brzy uvědomí, že Dolly má jednu obrovskou chybu. Jakou? To už pojďte zjistit sami v nové humorné knize Caitlin Moranové.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Jak stvořit dívku vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Jak stvořit dívku
probíhá od 20. ledna do 2. února 2016.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Související soutěž

Soutěž o 2 romány Jak stvořit dívku

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeJak stvořit dívku

Moranová, Caitlin

Host, 2016

Napsat komentář