Když Michalu Vieweghovi v prosinci 2012 nečekaně praskla aorta, málokdo věřil, že vůbec přežije. Viewegh však nad zrádnou nemocí zvítězil a v říjnu 2013, tři čtvrtě roku od své klinické smrti, vydal novou knihu. Knihu, kterou psal jako terapii. Svůj osobní deník.
O knize
Osmého prosince 2012 praskla Michalu Vieweghovi aorta. V nemocnici ho půl hodiny marně oživovali, a jak říká doktor Skalský, kdyby se rozhodli Michala neoperovat, nebylo by to nic proti standardním medicínským postupům. Jenže to zkusili... A Michal proti všem předpokladům nejen přežil, ale o necelý rok později vydává novou, svou pětadvacátou knihu.
Pokouší se v ní zachytit, jak vypadá život člověka s těžce poškozeným mozkem, člověka, který by měl být šťastný, že zůstal naživu... ale jde mu to jen ztěží. Přežil, ale celý jeho dosavadní život se ocitl v troskách, je zcela odkázán na péči nejbližších – a až příliš často ho napadá, jestli by nebylo lepší... Ale je tu psaní, které ho drží při životě. A nyní i kniha, která je přes všechnu bolest, kterou s sebou nese, knihou očistnou.
Související články
Čtenářské recenze
Vieweghův deník
Reportáže
Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě
Kde nesmí chybět správný knihomol? No přeci na knižním veletrhu! Havlíčkův Brod hostil Podzimní knižní veletrh.