Vzpomínky rozpité na papíře

Mysli si na krepelci vajicko nahled
Talentovaná Michaela Bartoňová už odmala snila o tom, že se stane umělkyní, a svůj sen si splnila. Prožívá emoce a inspiraci čerpá ze světa kolem sebe a v přírodě. Své vzpomínky na dětství ztvárnila prostřednictvím krátkých textů a krásných ilustrací, které působí na nitro čtenáře.

Michaela Bartoňová – malířka, designérka loutek, loutkářka, loutkoherečka a multimediální umělkyně.
Je velmi citlivý člověk – k prožívání svých blízkých, ke světu, k přírodě. Je snílek i fantasta. A své sny uskutečňuje. Už jako malá se chtěla stát malířkou, jak píše ve svých vzpomínkách, a taky se jí stala. Každou roli svého života, kterou si vysnila, hraje naplno, se vším, co má a může dát. Pro sebe nic nešetří.
Michaela mne a mnoho dalších kolem sebe stále probouzí. Prokrvuje svoji i naši vnímavost, imaginaci, hravost a přirozenou tvořivost. Celou svou bytostí, tím jak žije a co dělá, propojuje a síťuje. Podněcuje naši citlivost a stále vytváří jakýsi základní způsob komunikace, obecně srozumitelný jazyk, kterým bychom si mohli společně rozumět. Když jsme byli malí, šlo to samo.
Věřím, že vzpomínky na dětství v knize Michaely Bartoňové budou rezonovat s něčím, co jste sami prožili, jako mně. Možná je čas lehnout si do trávy, dívat se na nebe a vzpomínat. Svět je stále barevný, plný překvapení a pořád je co objevovat.“
Marie Šindelková

Ukázka z knihy

Mysli-si-krepelci-vajicko-Ukazka

Mysli si na krepelci vajicko 1

Mysli si křepelčí vajíčko

Vzpomínky rozpité na papíře
Autorka: Michaela Bartoňová

Počet stran: 52
Vazba: vázaná
Formát: 215×245 mm
ISBN: 978-80-88316-07-7
Doporučená cena: 298 Kč

Knihu Mysli si křepelčí vajíčko vydalo nakladatelství Kazda.

O autorce

Michaela Bartoňová je výtvarnice a loutkářka z České republiky, která pracuje na volné noze posledních 20 let. Její práce byly vystavovány po celém světě v Belgii, Německu, Austrálii, Švédsku a Sýrii, Japonsku. Její loutky, akryl, akvarel a inkoustové kusy jsou často poetické, vtipné, abstraktní a nesmyslné ve stejné míře. Michaela Bartonová je také režisérkou loutkového divadla Tineola. Stvořila 8 loutkových her a 3 digitální představení a spolupracuje s mnoha evropskými loutkovými divadly. Učí loutkový design se zaměřením na estetické vlastnosti loutek. Zahájila, uspořádala a přednášela lekce a kurzy o komunikaci prostřednictvím loutek a loutek a představivosti. Více se o ní a její tvorbě dozvíte zde.


Nakladatelství Kazda vydává knihy o přírodě a zahradách, vnímajících jejich hlubší metafyzický rozměr a možnosti spolupráce s neviditelnými živly, a dále knihy o různých možnostech udržení a znovunabytí zdraví. Autoři jsou domácí i zahraniční. Jeho knihy a CD mají čtenářům přinášet radost a povzbuzení do života svou vnitřní živostí, opravdovostí, mají posilovat dobrá předsevzetí a odhodlání a podporovat harmonii mezi člověkem a jeho okolím.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeMysli si křepelčí vajíčko
Vzpomínky rozpité na papíře

Bartoňová, Michaela

Kazda, 2019

Napsat komentář