Vyhrajte procházku po úchvatném Karlově mostě

Karluv most_V souvislostech viry a ducha
Karlův most je jednou z významných dominant Prahy, kterou ročně navštíví miliony turistů. Pokud chcete i vy lépe poznat jeho historii a zjistit více o sochách a sousoších, které most zdobí, začtěte se do knihy od Stanislava Přibyla.

Tajemství jednoho z nejkrásnějších mostů

Duchovní průvodce po jednom z nejkrásnějších mostů na světě odkrývá jak jeho krásu, tak souvislosti víry, historických událostí a osob, díky nimž vznikla úchvatná galerie třiceti soch a sousoší svatých na obou jeho stranách.

Autor nás nejprve seznamuje s tím, kdo, kdy a na čí zadání sochy vytvořil (dějiny). Podává stručný uměleckohistorický popis toho, co na mostě vidíme (včetně nápisů), a spolehlivě interpretuje život a význam svatých, které na mostě potkáváme (ikonografie). Tento výklad by byl neúplný bez pojednání o bezprostředním okolí Karlova mostu. Některé málo známé skutečnosti vyzvedává z prachu zapomnění oddíl Co jste možná nevěděli. Pomyslnou třešničku na dortu tvoří úryvky z románů, básní, esejů, modliteb, legend a dalších dokumentů (Najdeme v literatuře). Text doprovázejí dva plánky místa na vnitřních stranách obálky a téměř sto padesát fotografií a historických rytin.

Kniha v dosud nevídané míře přibližuje duchovní dědictví Prahy a českých zemí v evropském i světovém kontextu.

 

Karlův most

Autor: Stanislav Přibyl

Vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Počet stran: 408
Vazba: pevná
Vydáno: 3/2019
ISBN: 978-80-7195-889-5

Přečtěte si více o knize Karlův most, kterou do soutěže věnovalo Karmelitánské nakladatelství. A nezapomeňte ani na náš článek.

Karmelitánské nakladatelství je křesťansky orientované nakladatelství. Na trhu působíme od roku 1991 a dosud jsme vydali více než 1500 titulů. Nejdůležitější částí edičního plánu KNA jsou edice věnované duchovnímu životu. Mezi dlouhodobě nejúspěšnější edice KNA patří edice Karmelitánská spiritualita a Malý duchovní život.

 

O autorovi

Stanislav Přibyl (* 1971) je katolický kněz, redemptorista, generální sekretář České biskupské konference a pražský rodák. V letech 1999–2008 byl farářem na Svaté Hoře u Příbrami, mezi lety 2009–2016 generálním vikářem litoměřické diecéze. Od roku 2016 studuje dějiny umění na FF UK v Praze. Ve volném čase rád fotografuje a hraje na varhany.
(Zdroj informací: Karmelitánské nakladatelství)

 

Vyhrajte knihu Karlův most

Karlův most patří mezi nejkrásnější mosty na světě a každý rok po něm projdou miliony turistů i Pražanů, aby obdivovaly nejen rozhled a okolní krajinu, ale i sochy a sousoší, které zdobí obě jeho strany. Pokud se chcete dozvědět, kteří svatí jsou zde zastoupeni a kdo jejich sochy vytvořil, můžete se začíst do knižního průvodce od Stanislava Přibyla.

Ve spolupráci s Karmelitánským nakladatelstvím vám navíc přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Karlův most vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Karlův most
probíhá od 22. dubna do 5. května 2019.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o tři knihy Karlův most

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeKarlův most
V souvislostech víry a ducha

Přibyl, Stanislav

Karmelitánské nakladatelství, 2019

Napsat komentář