Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Naučte se exponovat kreativně

Fotografujete vy, ne váš fotoaparát, proto také vy sami rozhodujete o tom, jak výsledná fotografie bude vypadat – co bude ostré, jak se zachytí pohyb a další. A právě proto je důležité vědět, jak správně nastavit váš fotoaparát.

Jak důležitá je správná expozice


Publikaci Naučte se exponovat kreativně je možné označit za legendu mezi knihami o fotografování: pomohla stovkám tisíců fotografů po celém světě v jejich fotografických začátcích. Je to jedna z nejprodávanějších knih o fotografování vůbec, která i u nás patří mezi absolutní bestsellery mezi publikacemi pro začínající a středně pokročilé fotografy, a právě vychází v nové, rozšířené a aktualizované verzi.

Jako jeden z mála autorů dokáže Bryan Peterson ve svých knihách vysvětlovat věci jednoduše, prakticky a bez zbytečných teorií, které zejména začínající fotografy mnohdy odrazují od toho, aby si vyzkoušeli fotografovat jinak, než s využíváním automatického režimu. Hlavním cílem knihy je vysvětlit a ukázat fotografům, že jsou to oni, kdo fotografují, a ne jejich fotoaparát. Fotograf rozhoduje o tom, co bude ostré a co ne, jak zachytí a zobrazí pohyb, jakým způsobem zaznamená náladu, počasí nebo světelné podmínky, a Bryan Peterson čtenářům ukazuje, že volba parametrů expozice není žádnou překážkou při tvorbě působivých snímků a to bez ohledu na to, jakým fotoaparátem fotografují.

Jeho rady jsou praktické a příklady, které používá, názorné. Peterson fotografuje to, co je blízké většině fotografů: krajiny, portréty, květiny, ale také třeba běžné kuchyňské vybavení, ze kterého se stávají v jeho podání působivé obrazy plné barev.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Zoner Press vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát
knihu Naučte se exponovat kreativně.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte užitečného pomocníka pro fotografyDo soutěže bylo odesláno 940 tipů.

Kdo vyhrál?

Nikitke (940), Vendy2110 (942), veam (942)

Správná odpověď

Jaké parametry expozice se nastavují?
Clona, citlivost a čas.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeNaučte se exponovat kreativně (Peterson, Bryan)
Bryan Peterson se vrací s fotografickým bestsellerem o expozici. Bryan Peterson je známý fotograf, školitel a organizátor velmi populárních fotografických workshopů, ale především jeden z nejznámějších a nejvýznamnějších autorů publikací, které… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.