Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 young adult fantasy knihy Naslouchač

Hlavní hrdinka Ilan se narodila se vzácným darem – dokáže naslouchat sklenitu, díky čemuž má naději na alespoň trochu lepší život než ostatní sklenaři. To vše pod podmínkou, že dokáže utajit, že je dívka. Podaří se jí toto tajemství udržet?

Dívka s mimořádným talentem


Velká válka rozdělila svět na dvě části, z nichž jedna je obyvatelná a druhá zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii z nerostu zvaného sklenit. V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dokážou sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Energetické pole štítu odsuzuje sklenaře k životu ve středověkých podmínkách, lidé z nížin je zotročili a těžba sklenitu jim způsobuje nemoci a znetvoření.

Třináctiletá Ilan se jako jedna z mála narodila bez deformací a navíc se vzácným darem – dokáže naslouchat sklenitu. Aby ji neodvedli od rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v masce a hábitu, které musejí sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky svému daru by snad mohla mít o něco lepší život, protože se může vyučit sklenařským brusičem.

Jenže její schopnosti jsou už teď tak výjimečné, že si ji vybere kapitán pětadvacítky, družiny, která chrání sklenařská města před nebezpečnými tvory zrozenými z otráveného vzduchu za štítem.

Ilan ví, že musí své tajemství před pětadvaceti bojovníky za každou cenu uchránit. Jsou to přece nepřátelé a život sklenaře pro ně nic neznamená. Nebo se mýlí?

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Naslouchač.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte novou českou young adult dystopiiDo soutěže bylo odesláno 1245 tipů.

Kdo vyhrál?

Jirulka (1245), alena5 (1245)

Správná odpověď

Jakou barvu má sklenit?
žádnou, je průhledný
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeNaslouchač (Stehlíková, Petra)
Původní česká fantasy z fascinujícího temného světa, kde se na pravdu a naději téměř zapomnělo. Velká válka rozdělila svět na dvě části, z nichž jedna je obyvatelná a druhá zamořená jedovatými… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.