Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 romány Tady byla Britt-Marie

Nejhezčí věc na vesnici Borg je ta, že leží vedle silnice. Jinak zde najdete pouze cedule s nápisem „Na prodej“ a jediné, co zde stále žije, je fotbal. A nyní sem přichází i Britt-Marie, která zde hledá svou druhou šanci. Přečtěte si, zda ji najde.

Druhá šance pro Britt-Marii


Román o tom, jak se lidé ztrácejí, zamilovávají a kopou do všeho, co je kulaté.

Nejhezčí věc, kterou můžete o vesnici Borg říct, je to, že leží u silnice. O Britt-Marii zase někdo řekl, že je pasivně agresivní, zpomalená a ukňouraná bába. A to není hezké vůbec – i když možná ne úplně nepravdivé. Britt-Marie po čtyřiceti letech manželství opustila město a manžela, který ji podváděl, a přijela do Borgu.

Borg zasáhla finanční krize a nechala po sobě jen cedule s nápisem „Na prodej“ a pizzerii, která je cítit pivem. Britt-Marie nesnáší fotbal. Fotbal je to jediné, co v Borgu zůstalo. Tohle nevypadá na začátek krásného přátelství, to rozhodně ne.

Ale když děti z fotbalového týmu v Borgu potřebují trenéra tak zoufale, že se nakonec rozhodnou přijmout kohokoliv, tak je detaily jako třeba ten, že ona opravdu, ale opravdu dělat kouče nechce, nezajímají.

Tady byla Britt-Marie je román o tom, jaké to je mít předsudky (ne že by Britt-Marie nějaké měla, to samozřejmě ne), o ukládání příborů ve správném pořadí (vidličky, nože, lžíce, v tomhle pořadí, ale Britt-Marie na tom přece netrvá!) a o přírodě vedle silnice. Je to příběh o druhých šancích, prvních výkopech a o tom, že jedlá soda vyčistí skoro všechno.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Tady byla Britt-Marie.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte laskavý příběh o druhých šancíchDo soutěže bylo odesláno 1111 tipů.

Kdo vyhrál?

ilasan (1111), lumul (1111)

Správná odpověď

Jak se jmenoval manžel Britt-Marie?
Kent
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeTady byla Britt-Marie (Backman, Fredrik)
Román o tom, jak se lidé ztrácejí, zamilovávají a kopou do všeho, co je kulaté. Nejhezčí věc, kterou můžete o vesnici Borg říct, je to, že leží u silnice. O Britt-Marii… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.